Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Prosty przepis na wesele do białego rana

Prosty przepis na wesele do białego rana
Wszyscy chcą, żeby goście na ich weselu świetnie się bawili i zapamiętali tę imprezę na dłużej. Aby być pewnym, że tak się stanie, trzeba spełnić pewne warunki, czyli zadbać o to, co dla dobrej zabawy najważniejsze. Jakie to elementy?

Organizując spore wesele, mamy na względzie przede wszystkim gości. Zależy nam na tym, żeby dobrze się bawili i uznali imprezę za udaną. Staramy się zaspokoić ich potrzeby, a przy okazji zaskoczyć jakimś nowym elementem, aby nasze przyjęcie wyróżniało się spośród innych. Ale czy trzeba sporo wydać, żeby impreza została uznana za udaną? Co jest najważniejsze na weselu i sprawia, że goście świetnie się bawią?
 

Pieniądze włożone w organizację to nie wszystko

Wydanie góry pieniędzy wcale nie gwarantuje, że goście wyjdą z wesela zadowoleni. Można zorganizować pokaz sztucznych ogni, postawić na stole czekoladową fontannę lub najdroższe wina i potrawy, a i tak może się okazać, że przyjęcie skończy się niedługo północy, bo „nie będzie atmosfery”. Aby zapewnić świetną zabawę gościom, trzeba zatroszczyć się przede wszystkim o kilka ważnych szczegółów.
 

Weselne jedzenie – nie drogie, ale smaczne

Podstawową kwestią jest oczywiście weselne menu. Całonocna zabawa nie może odbywać się przy pustym stole. Jednak niekoniecznie musimy stawiać na najdroższe potrawy, ważne, żeby wszystko było smaczne i żeby nie zabrakło jedzenia. Nie warto postępować zbyt ekstrawagancko, sushi czy owoce morza jako jedno z dań to bardzo dobry pomysł, ale jeśli chcemy całe menu oprzeć na japońskiej kuchni, goście mogą się rozczarować. Najlepiej, żeby zadbać o potrzeby jak największej liczby gości, tak aby zadowoleni były zarówno osoby jedzące mięso, jak i wegetarianie. Podobnie sytuacja wygląda z alkoholem.
 

Dogodzić wszystkim

Wódka na weselu to podstawa, warto jednak zapewnić także wino, a może nawet piwo, nie każdy w końcu preferuje wódkę. Jedzenie powinno być przede wszystkim świeże i dobrze doprawione, warto zatem upewnić się przed wyborem domu weselnego, jak ono smakuje. Dobre jedzenie to podstawa, lepiej więcej za nie zapłacić, oszczędzając na innych elementach, jak np. dekoracja sali. Goście nawet nie zauważą skromnej dekoracji, podczas gdy niesmaczne jedzenie na pewno się nie ukryje.

 


Dobra muzyka to podstawa udanego wesela

Miarą jakości wesela najczęściej są tańce, a dokładnie to jak długo parkiet jest pełny i ilu gości często na nim przebywa. Dlatego właśnie jednym z najważniejszych elementów jest muzyka. Nieważne czy decydujemy się na zespół czy na DJ, nie ma reguły, co okaże się lepszym rozwiązaniem. Ważne jest, aby był to wybór bardzo dobrze przemyślany i abyśmy byli pewni, że zamówieni wykonawcy potrafią zapewnić świetną zabawę. Choć trudno oczywiście trafić w gusta wszystkich, na weselach najlepiej sprawdzają się zespoły grające energicznie i z werwą w repertuarze znanych i powszechnie lubianych przebojów.
 

Trzeba być elastycznym

Osoby zapewniające muzykę powinny też umieć dostosowywać się do sytuacji. Każde wesele jest inne, na każdym są inne osoby, które inaczej się bawią. Zespół lub DJ powinien potrafić to zauważyć i dostosować się do tego, a także odpowiadać na potrzeby gości w różnym wieku, mieć w repertuarze zarówno piosenki starsze, jak i najnowsze, które przyciągną na parkiet młodzież. Pamiętajmy, że wesele to kombinacja jedzenia i tańczenia, dlatego trzeba zadbać o oba te szczegóły w odpowiedni sposób.
 

Integracja gości weselnych

Wesele to czas, kiedy członkowie dwóch rodzin spotykają się po raz pierwszy w życiu, w dodatku oczekuje się od nich, że będą się świetnie bawić. Warto jakoś zintegrować gości, aby lepiej czuli się w swoim towarzystwie i nie krępowali się siebie nawzajem. Pierwszym krokiem jest usadzenie osób przy stołach. Nie warto dzielić osobno jednej i drugiej rodziny. Za kryterium warto wybrać np. wiek, przy czym przy jednym stoliku starać się ustawiać mniej więcej po połowie osób, które się znają, tak aby nikt nie czuł się zbyt obco. Innym sposobem są zabawy weselne, przeprowadzone niedługo po początku wesela np. konkursy. Warto zapytać, czy DJ lub zespół ma w swoim repertuarze takie, które mają na celu integrację gości. Innym sposobem jest wyznaczenie konkretnego miejsca dla palenia papierosów. Wszyscy wiedzą, że tak bardzo łatwo nawiązuje się relacje, a wskazanie odpowiedniego miejsca sprawi, że goście nie będą się rozchodzić, ale ten czas wykorzystają, żeby porozmawiać.
 

Wybór należy do Was

Choć dla panny młodej najważniejszym elementem wesela może być np. suknia, to aby zadowolić gości, lepiej więcej zainwestować w wymienione elementy. Oczywiście zapewnienie dodatkowych atrakcji w postaci wymienionych fajerwerków lub czekoladowej fontanny, tylko polepszy wrażenia gości, ale bez dobrego jedzenia, muzyki i atmosfery, żadne wesele nie będzie uznane za udane. Dbając w ten sposób o zadowolenie gości, możemy być pewni, że ostatni opuszczą imprezę nie wcześniej niż o świcie.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top