Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec
Pierwszy taniec to dla wielu osób spory stres. Boimy się, jak wypadniemy, gdy wszyscy będą nas obserwować. Ale dobrze dobrana piosenka może zniwelować zdenerwowanie. Ważne, żeby nam się podobała i odpowiadała naszym umiejętnościom tanecznym.

Chyba każda para ma pulę “swoich piosenek”, takich, które kojarzą im się z ważnymi momentami w ich związku i które przywołują piękne wspomnienia. Byłoby cudownie, jeśli jedna z takich piosenek została użyta podczas tańca, miałoby to znaczenie symboliczne. Jeśli jednak piosenka się do tego nie nadaje (np. z powodu rytmu, który nie pasuje do pomysłu na układ tańca) para musi poszukać innej opcji. Jakie zatem piosenki można wybrać na pierwszy taniec, aby były godne tej niezwykłej chwili?
 

Klasyczny walc

Wiele par sięga do repertuaru klasycznego i decyduje się na zatańczenie walca angielskiego lub wiedeńskiego. W takim wypadku muzyka, która im towarzyszy to najczęściej kompozycja “The second waltz" Dmitrija Szostakowicza. Ma to swoje olbrzymie plusy. Muzyka jest wyjątkowo głęboka i wzruszająca, a przy tym niezmiernie elegancka. To rozpoczęcie wesela z wysokiego tonu. Jednak zatańczenie walca nie zawsze wymaga użycia utworu muzyki klasycznej. Kompozycje muzyki popularnej także świetnie się do tego nadają.

Świetnie sprawdzi się przepiękny utwór Simply Red “If you don't know me by now”, który mówi o zrozumieniu i zaufaniu w związku lub słynna piosenka z filmu “Król Lew” Eltona Johna. Obie są polecane w przypadku walca angielskiego. Natomiast walc wiedeński można zatańczyć do takich przebojów jak “When a man loves a woman” Michaela Boltona lub “This is our dance” Elvisa Presley'a. Można sięgnąć także do muzyki filmowej np. do francuskiego filmu “Amelia” z Audrey Tautou w roli głównej.


Polskie przeboje

Nie trzeba wcale trzymać się utartych tańców, można zatańczyć własny układ w swoim stylu i przy polskiej piosence. Pięknych, romantycznych utworów na pewno w naszym kraju nie brakuje, a efekt tylko się potęguje, bo wszyscy mogą zrozumieć słowa, które często są poetyckim opisem miłości. Można wybrać piękną klasykę jak “Przetańczyć z tobą chcę całą noc” Anny Jantar, która w dodatku ma świetny rytm dla pierwszego tańca. Swego czasu popularna, także na weselach była piosenka “Prócz ciebie nic” Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego, w wolnym tempie, za to z pięknymi słowami. Inną opcją jest utwór “Kochać” Piotra Szczepanika, pochodzący z lat 60. zeszłego wieku, ale nie mniej aktualny.

Natomiast absolutnie wykluczona jest piosenka “Windą do nieba” zespołu Dwa Plus Jeden, która tak naprawdę opowiada o małżeństwie z rozsądku i wielkim zasmuceniu z tego powodu. Utwór ten nie powinien wcale pojawić się na weselu, a wybranie go na pierwszy taniec jest sporą gafą.


 

Zagraniczna klasyka

Popularna muzyka zagraniczna także może dostarczyć wiele wyjątkowych utworów, idealnych na pierwszy taniec. Może to być “Can't help falling in love with you” Elvisa Presley'a, czarujący utwór o zakochaniu się, albo – nie tylko dla fanów filmu “Dirty Dancing” - kompozycja “She's like the wind” Patricka Swayze. Kierując się propozycjami filmowymi można wybrać tę z Titanica wykonywaną przez Celine Dion albo pójść w zupełnie innym kierunku i zdecydować się na bardziej energiczną i niezwykle namiętną “Dance me to the end of love”Leonarda Cohena.

Inne piosenki, które świetnie nadają się na pierwszy taniec, można wymieniać bez końca, dlatego wybór na pewno będzie trudny. Ważne, żeby piosenka naprawdę podobała się narzeczonym, choćby dlatego, że będą “zmuszeni” słuchać jej wielokrotnie podczas prób do tego wyjątkowego momentu. Można też pokusić się o mix piosenek lub zatańczyć bardzo zaskakujący pierwszy taniec.

A jakie piosenki wy wybraliście na pierwszy taniec?

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top