Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Zaskakujący pierwszy taniec na weselu

Zaskakujący pierwszy taniec na weselu
Pierwszy taniec wcale nie musi być nudny ani stresujący. Wesele to ten jeden raz w życiu, kiedy para młoda naprawdę może pozwolić sobie na wszystko, nawet na bardzo niestandardowy pierwszy taniec, który zaskoczy wszystkich gości.

Czasy, kiedy wesela musiały być poważne, już dawno minęły, teraz pary młode są na tyle odważne, aby urządzić ten dzień według ich własnego pomysłu, by zaskoczyć gości czymś kompletnie nowym i nieoczekiwanym. Czy to fantazyjne menu weselne, czy puszczanie lampionów lub fajerwerki – wesele musi być szczególne, inne niż wszystkie. Innym momentem, aby zaprezentować swoją osobowość, jest pierwszy taniec. Jak może on wyglądać?
 

Przygotowane pary do pierwszego tańca

Na polskich weselach coraz częściej można zobaczyć, jak pierwszy taniec w formie spokojnego przeskakiwania z nogi na nogę, odchodzi w zapomnienie. Teraz pary chcą zaskoczyć swoich gości, dlatego przygotowują się do tego momentu przynajmniej przez miesiąc (często dłużej) uczęszczając na lekcje do szkoły tańca i opracowując specjalną choreografię. Ma to swoje duże zalety, bo takie przygotowanie często zmniejsza stres pary młodej przed tym nielubianym przez wielu nowożeńców momentem i uatrakcyjnia przyjęcie. Dlatego, choć moda ta przyszła do nas z Zachodu, głównie z USA to szybko się rozprzestrzenia i zapewne coraz więcej par będzie się decydowało na włożenie trochę wysiłku w przygotowania, aby efekt zaskoczył wszystkich.
 

Jaki pierwszy taniec na weselu?

Jak zatem może wyglądać taki zaskakujący pierwszy taniec? W pierwszej chwili do głowy przychodzi absolutnie niestandardowy układ, odtańczony przy kilku, szybko zmieniających się piosenkach. Jest w nim trochę popu, hip-hopu, sporo efektownej gry aktorskiej i humoru. Rzeczywiście taki taniec jest bardzo popularny i tak naprawdę nie wymaga zaangażowania specjalnego instruktora tańca, wystarczy, że nowożeńcy mają na siebie pomysł, zmiksują odpowiednie piosenki i gotowe. Goście na pewno będą świetnie się bawić. Ale jest i druga opcja – zatańczenie skomplikowanego układu, którego doskonałość wykonania powali gości na kolana. To oczywiście propozycja tylko dla tych par, które dobrze czują się na parkiecie, a i od nich będzie to wymagało sporego wysiłku. Jeśli jednak uda się im przygotować walc wiedeński czy tango z ich ulubionego filmu, które zatańczą bezbłędnie, zaskoczenie i zachwyt gości będzie gwarantowane.

 


Lekcje tańca dla narzeczonych

Choć można postarać się o przygotowanie układu tanecznego samemu, zwykle jednak narzeczeni decydują się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Może to przybierać różne formy. Najpopularniejszym są kursy taneczne dla narzeczonych, które odbywają się w grupach i zwykle mają na celu ogólne poprawienie umiejętności tanecznych pary. Inną opcją są lekcje indywidualne, na których również pary mogą poprawić swoje umiejętności taneczne, ale także poprosić instruktora o zaproponowanie nieskomplikowanej choreografii.
 

Choreograf może pomóc

Jeśli natomiast taniec ma być idealnie dopasowany do pary i porządnie przećwiczony to można wynająć choreografa, któru opracuje układ od początku do końca i nauczy młodą parę, jak go wykonywać. Najbardziej kompleksową choreografię zapewni oczywiście wybór trzeciej opcji, choć ciekawy i zaskakujący układ można też opracować na lekcjach indywidualnych lub samodzielnie.

 

 

Cena kursów tańca (4 lekcje)

 
Kurs tańca Cena orientacyjna
Kursy dla narzeczonych 200 - 400 PLN za parę
Kursy indywidualne  400 - 800 PLN za parę

 


Dobre samopoczucie i własny pomysł na pierwszy taniec

Jeśli para będzie niezwykle zestresowana i będzie obawiała się jak wypadnie, to raczej nici z naprawdę oszałamiającego wykonania pierwszego tańca. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na miks piosenek z humorem, czy na zaprezentowanie pierwszej klasy tango, czy walca, najwazniejsze w jego wykonaniu jest dobre samopoczucie tancerzy. Powinni być zrelaksowani i po prostu cieszyć się tą chwilą. Poza ty, nawet w przypadku wynajęcia choreografa, narzeczeni powinni zastanowić się, czego sami dokładnie chcą, powinni pokazać swój własny pomysł na taniec i siebie. Może uda się w nim pokazać rzeczy, które są dla młodej pary bardzo charakterystyczne? Dobra współpraca z profesjonalistą powinna być oparta przede wszystkim na pomyśle narzeczonych, w ten sposób taniec na pewno będzie bardzo udany i świetnie przyjęty przez gości.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top