Wesele

Podziękowania na weselu - jak zaskoczyć rodziców?

Jednym z najbardziej wzruszających momentów podczas wesela są podziękowania dla rodziców. Para młoda dziękuje wówczas za trud związany z wychowaniem oraz pomoc w organizacji ślubu i wesela. Przeczytaj jak sprawić radość rodzicom podczas podziękowań.

Goście ślubni i świadkowie

Zanim roześlecie ślubne zaproszenia, czeka Was przygotowanie pełnej listy osób, które będą Wam towarzyszyć w tym niesamowitym dniu. Poznaj niepisane zasady, które wiążą się z zapraszaniem gości na ślub.

Trafić w gusta biesiadników

Muzyka w czasie wesela wydaje się być podstawowym czynnikiem regulującym to, czy zabawa jest dobra lub zła. Warto więc wnikliwie przemyśleć wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. To bardzo ważna rzecz, która decyduje o jakości zabawy.

Organizacja modnego i pięknego ślubu

Ile ludzi tyle opinii, marzeń, oczekiwań i upodobań. Podobnie ma się z organizacją ślubu i wesela, która przysparza dylematów wszystkim młodym parom. Niewątpliwie rozmach i poziom uroczystości zależy od zasobności portfela młodych czy ich rodziców, ale nie musi tak być zawsze.

Różnorodność na stole weselnym

Każde wesele rozpoczyna się od powitania Pary Młodej, chlebem i solą. Następnie goście wznoszą toast szampanem. To ostatnie dwa elementy weselnego menu, którym musimy się podporządkować. Wybór innych potraw, dań i napojów należy do nas.

Muzyka na weselu podstawą udanej zabawy

O tym, że muzyka podczas wesela jest bardzo ważnym elementem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ponieważ wszyscy narzeczeni chcą, aby ich wesele było wyjątkowo udane, starają się ze wszystkich sił, by zadowolić gości.

Elektroniczna baza wspomnień

Powracanie do wspomnień z dnia ślubu to dla par zazwyczaj bardzo miła forma spędzania czasu podczas imprez rodzinnych i rocznic. Jak przechowywać zdjęcia z tego wyjątkowego dnia? Poznaj nasze podpowiedzi.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! cz. III

A oto propozycje następnych zabaw weselnych. W niektórych biorą udział tylko panowie, w innych pary, a w jeszcze innych konkurują rodziny Pani i Pana Młodego. Poniżej przedstawiamy kolejne zabawy możliwe do zastosowania na weselu.

Wesele zorganizowane w ogrodzie

Przygotowanie przyjęcia weselnego wymaga często sporo wysiłku. Znalezienie odpowiedniej sali, oprawy muzycznej, czy zaplanowanie menu i dekoracji to tylko niektóre z zadań czekających młodą parę. Jeśli chcesz mieć niezapomniane wesele, zastanów się nad przyjęciem w ogrodzie.

Przygotowania do ślubu czas zacząć

Jeśli niedawno się zaręczyliście – serdecznie gratulujemy. Czas euforii pewnie powoli ustępuje chłodnej kalkulacji, bo czas rozpocząć przygotowania do wielkiego przedsięwzięcia, jakim będzie Wasz ślub i wesele. Na pewno pojawia się pytanie: od czego by tu zacząć
?

"Żenima" czyli jak Słowianie żony "napędzali".

Małżeństwa przed tysiącem lat były monogamiczne, jedynie bogaci książęta posiadali kilka żon. Żenimą, nazywano kobietę zamężną, z którą żenił się mężczyzna. On ją za sobą wiódł, ona wychodziła "za mąż", czyli postępowała za mężem.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! cz. II

Dzisiaj prezentujemy kolejny artykuł z serii ciekawych zabaw weselnych, w których uczestniczyć może wciąż od kilku do kilkunastu gości. Może komuś z Was spodoba się jakaś z niżej wymienionych zabaw weselnych.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! - cz. I

Zabawy przeznaczone dla wszystkich weselnych gości są fajne, bo integrują towarzystwo. Jednocześnie często są czasochłonne i powodują pewne zamieszanie. Inna sprawa, że nie zawsze wszystkim (np. starszym osobom) chce się iść do kółeczka na środku sali, a kiedy młodzi zapraszają, to głupio odmówić.

Czy przenieść ją przez próg? Staropolskie tradycje weselne

Dla jednych jest to tradycja, dla innych zabobon. Jednak tak naprawdę trudno wyobrazić sobie dzisiejszego przyjęcia weselnego bez staropolskich zwyczajów. Chociaż tak naprawdę wszystko zaczyna się jeszcze przed wejściem na salę, a kończą bardzo, bardzo późno w nocy. Nie da się ukryć, że wybrane zabawy mają wielu wrogów
Top