Moda ślubna z wybiegu

Moda ślubna z wybiegu
Projektanci mody co roku zaskakują nas nowymi pomysłami, które potem trafiają "pod strzechy" i mają wpływ na to, jakie suknie ślubne znajdziemy w salonach. Jak dokładnie działa ten proces? Jacy są najważniejsi projektanci mody?

Często nawet nie zastanawiamy się, skąd biorą się trendy ślubne, którym potem sami ulegamy. Kto mówi, że w tym sezonie modne będą koronki, a w następnym już nie? To najbardziej znani projektanci mody ślubnej są odpowiedzialni za wyznaczanie elementów, które będą modne w danym sezonie. Jak ta moda trafia potem „pod strzechy”? Jak to się dzieje, że pewne wzory powszechnie się przyjmują, a inne nie? Wiele panien młodych marzy o sukni ślubnej bezpośrednio od znanego projektanta, jest to jednak bardzo drogie i wielu nie stać na taki wydatek. Rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie z jednej z sukienek zakupionych w salonie, która jednak odpowiada podstawowym trendom lansowanym przez różnych „guru mody ślubnej”.
 

Moda z wybiegu na wesele

Co roku przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, najpopularniejsi projektanci przedstawiają swoje pomysły na suknie ślubne. W taki sposób tworzą się trendy, które odbijają się w kreacjach, które możemy potem znaleźć w salonach ślubnych. Jak dokładnie działa ten mechanizm? Projektanci są w końcu często dosyć ekstrawaganccy, prezentują pomysły, które nie nadają się na zwykły ślub. I dlatego też, to co możemy znaleźć w sklepach, nie jest wierną kopią sukni zaprezentowanej na wybiegu.
 

Pokazy na wybiegach

To raczej pewne detale zaobserwowane przez specjalistów z branży są przenoszone na ten grunt. Projektanci i krawcowe pracujący z salonami ślubnymi wybierają pewne szczegóły, które stają się motywem przewodnim szytych przez nich sukni. Jeśli na wybiegach obserwujemy tiul i koronki to możemy być pewni, że hitem będą suknie z tych materiałów. Jeśli w danym roku projektanci stawiają na suknie w stylu lat 30., to będzie to widoczne w kreacjach, które znajdziemy potem w sklepie.

 


Najpopularniejsi ślubni projektanci

Która przyszła panna młoda nie słyszała nigdy o nazwisku Vera Wang? To jedna z najbardziej znanych na świecie projektantek mody ślubnej, która słynie z umiłowania dla delikatności, a przy tym nie boi się eksperymentów. Mówi się, że to ona wprowadziła do mody ślubnej kolor czarny, który w salonach ślubnych widuje się coraz częściej np. w formie ozdobnego pasa. Innym „gorącym nazwiskiem” jest Oscar de la Renta, starszy pan, który wciąż stawia na kreatywne i nowoczesne pomysły. Jego znakiem rozpoznawczym jest tiul, to materiał, z którego powstaje większość jego sukien. Inną znaną projektantką jest Carolina Herrera, która stawia na prostotę. Jej gładkie, grube materiały i proste fasony zachwycają miłośników mody na całym świecie. Wszystkie te nazwiska pochodzą z najwyższej półki branży mody ślubnej, ich suknie ślubne są wybierane przez gwiazdy i najbogatszych tego świata.

 


Czy warto zainwestować w suknię znanego projektanta?

W naszym kraju wcale nie łatwo zdobyć suknię, któregoś z wymienionych wyżej projektantów, poza tym są one niezwykle drogie. Są to nawet ceny przedziału 30 – 50 tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest odwiedzenie butiku, któregoś z polskich projektantów, którzy również mają bardzo ciekawe pomysły na modę ślubną np. Macieja Zienia, Violi Piekut, czy Paprockiego i Brzozowskiego. Choć w ich przypadku cena jest niższa, to także należy zabezpieczyć sobie kwotę od 5 do 10 tysięcy złotych.
 

Dla kogo takie projekty?

Czy warto w ogóle wydawać tyle pieniędzy? Suknia ślubna od projektanta daje nam pewien komfort psychiczny, możemy być pewni, że nasza suknia jest jedyna w swoim rodzaju, zaprojektowana przez kogoś, kto świetnie zna się na tym fachu i kto zna obowiązujące trendy, a nawet je kreuje. Dla miłośniczek mody ma to duże znaczenie. Jeśli jednak nie zależy nam tak bardzo na przestrzeganiu trendów, a po prostu na znalezieniu ładnej sukni, możemy swoje kroki skierować po prostu do zwykłego salonu ślubnego, choć warto wspomnieć, że jakość tej sukni nie będzie tak wysoka, jak w przypadku znanego butiku, czy atelier projektanta.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecane artykuły

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze Śluby z roku na rok coraz piękniejsze
O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardzi...
Czytaj więcej
Kluczowe ogniwa ślubu i wesela Kluczowe ogniwa ślubu i wesela
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla dwojga zakochanych ludzi. Każdy element układanki związanej z tym niezwykłym wydarzeniem jest ważny. W tak niezwykłym dniu dla pary narzeczeńskiej, jakim jest ślub, chcielibyśmy zapamiętać każdy, na...
Czytaj więcej
Plan działania przed ślubem Plan działania przed ślubem
Organizacja ślubu i wesela to okres kiedy jest wiele załatwień, nakładów finansowych oraz poświęcenia czasu. Dobrze jest zaplanować swój budżet ślubny, by wiedzieć na ile sobie można pozwolić podczas planowania.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top