Ślubne życzenia, których para młoda nigdy nie zapomni

Ślubne życzenia, których para młoda nigdy nie zapomni
Gdy pobierają się nasi najbliżsi, warto pokazać im, jak wiele dla nas znaczą i zaserwować im życzenia ślubne, które zapamiętają na długo. Jak to zrobić? Oto kilka najciekawszych pomysłów, które na pewną zaskoczą nowożeńców!

Choć zwykle składanie życzeń traktujemy nieco mechanicznie, jako formalność, na której nie chcemy się zbytnio skupiać, to gdy wybieramy się na ślub kogoś bliskiego, warto pomyśleć o zmianie takiego myślenia. Czy idealnie skrojone życzenia sprawią młodej parze większą przyjemność? Na pewno! Jakie życzenia ślubne złożyć, by wyróżniły się spośród innych?
 

Forma życzeń ma znaczenie

Kiedy jesteśmy zaproszeni na ślub osoby z rodziny, z którą nie utrzymujemy zbytnio kontaktów lub znajomych z pracy, nie musimy się zbytnio wysilać. Wystarczy kupić kartkę i napisać życzenia, a poza tym złożyć je osobiście, wręczając prezent. Jeśli natomiast wybieramy się na zaślubiny rodzeństwa, czy najlepszych przyjaciół, zależy nam, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy. Powinniśmy w takim razie pomyśleć o naszym własnym wkładzie w ich szczęście, choćby poprzez przygotowanie niezwykłych życzeń ślubnych.
 

Własny pomysł na życzenia – czy to ma znaczenie?

Czy ma to aż tak duże znaczenie, czy nasze życzenia wyróżnią się od innych? Zapewne nikt nie będzie tego od nas oczekiwał, więc można zrezygnować z takiego pomysłu, ale warto pamiętać, że jeśli choć trochę się postaramy, młoda para zapamięta taki gest na długo. Planując ciekawe, dowcipne, idealnie dopasowane do nowożeńców życzenia, pokazujemy im, jak wiele dla nas znaczą i jak bardzo cieszymy się ich szczęściem. To bardzo ważna oznaka naszego wsparcia i symbol przyjaźni i dobrych relacji. Poza tym to także sporo dobrej zabawy dla osób, które planują takie życzenia, a potem dla samych nowożeńców, a nawet wszystkich gości. Co zrobić, aby nasze życzenia naprawdę były wyjątkowe?

 


Własny tekst życzeń ślubnych

Po pierwsze zrezygnujmy z wszelkich gotowych wzorów, szablonów, czy zadrukowanych kartek, nawet jeśli chcemy po prostu wręczyć życzenia na piśmie, to przygotujmy samodzielnie cały tekst. Bardziej kreatywni mogą pomyśleć o napisaniu wierszyka, czy piosenki, ale nawet kilka słów powiedzianych od serca na pewno zostanie docenione. Warto nawiązać do wspólnych przeżyć lub do marzeń pary, tak, aby nie miała ona wątpliwości, że życzenia zostały napisane specjalnie dla nich. Nie bójmy się eksperymentować, ani trochę wygłupiać, ciekawe, dowcipne życzenia na pewno zostaną lepiej zapamiętane i docenione przez nowożeńców.


Życzenia multimedialne

Ostatnio coraz bardziej popularne robią się życzenia w formie filmiku. Możemy nagrać go sami albo złożyć się z paczką przyjaciół na wynajęcie kamerzysty i przygotowanie kilkuminutowego video, w którym wystąpimy. Spora kreatywność jest tutaj wskazana! Filmik możemy potem dodać na Youtube, jak robi to wiele osób, albo „ukraść” trochę czasu podczas wesela i wyświetlić go na sali, wtedy także inni goście będą mogli się cieszyć jego oglądaniem. Innym pomysłem jest nakręcenie własnej relacji z wesela, gdzie będziemy zbierać życzenia od bawiących się gości, taka forma zostanie zapamiętana znacznie lepiej niż najbardziej profesjonalne nagranie.

 


Życzenia ślubne na weselu

Choć zwyczaj przemawiania na weselu jest obcy naszej tradycji, to warto zorganizować mały „przerywnik” w zabawie, na złożenie życzeń parze młodej. Może to być zwykłe przemówienie, w którym trochę powspominamy wspólne czasy, okraszając mowę żartami i docinkami (na wzór przemowy świadków na amerykańskim przyjęciu weselnym) albo prezentacja multimedialna zdjęć pary młodej z wesołymi komentarzami. Bardziej odważni mogą spróbować zaserwować taniec lub wystawić scenkę, wszystko zależy od kreatywności i zaangażowania osób.


To wyjątkowe wydarzenie

Niezależnie od tego, który z wyżej wymienionych sposobów wybierzemy i jak dużo pracy włożymy w przygotowania, takie życzenia ślubne na pewno zostaną docenione przez młodych małżonków i tylko umocnią więź, która łączy nas z nimi. Wesele ma się w końcu raz w życiu i dobrze, aby ranga tej chwili została podkreślona przez przyjaciół pary. Będzie to także świetna zabawa, dlatego nie ma co się zastanawiać, należy planować, co przygotujemy na kolejne wesele bliskich nam osób!

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecane artykuły

Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania
Goście weselni często nie potrafią zdecydować się na wybór odpowiedniego prezentu dla młodej pary. Nie zawsze wiąże się to z pustą kieszenią, lecz z kupnem takiego prezentu, który będzie jedyny i niepowtarzalny. Niestety często młoda para dostaje tak...
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top