Wesele

Ile pieniędzy przeznaczyć na wesele?

Ile kosztuje typowe wesele i jak dużo powinniśmy wydać? Warto się nad tym zastanowić z wyprzedzeniem i przeanalizować wszelkie za i przeciw zanim zamówimy poszczególne usługi. Dowiedz się jak zaplanować budżet weselny.

Wodzirej na weselu – czy to już przeszłość?

"Wesele z wodzirejem" brzmi raczej jak impreza, która zdarzyła się 40 lat temu - dziwnie i niezbyt modnie. Czy taka jest prawda? Wodzirej to już przeszłość czy może wciąż ważny element wesela? Czy DJ go może zastąpić? Dowiedz się więcej.

Ślub latem czy zimą?

Czy pora roku ma wpływ na wybór terminu wesela? Z pewnością wiele osób marzy o ślubie w lecie lub w zimie, ale jakie są obiektywne powody wyboru właśnie tej, a nie innej pory roku? Jakie są plusy i minusy ślubu w danej porze roku?

Jak zorganizować ślub za granicą?

Najczęściej jest tak, że ślub odbywa się w miejscu zamieszkania narzeczonych lub miejscu urodzenia przyszłej Panny Młodej. Są jednak wyjątki. Jeśli chcecie, aby Wasz ślub był całkowicie niestandardowy, warto pójść pod prąd i zdecydować się na ślub za granicą. Zobaczcie jak go zaplanować.

Jak przetrwać przygotowania do ślubu?

Planowanie ceremonii ślubnej i wesela wymaga sporych umiejętności organizacyjnych, a niejednokrotnie cierpliwości i opanowania. Czas upływa, a Ty masz wrażenie, że wciąż zbyt wiele rzeczy czeka na ustalenie? Aby w Wasze ślubne przygotowania nie wdarł się chaos, mamy dla Was poradnik, który pomoże Wam z łatwością wszystko zorganizować.

Jak przetrwać przygotowania do ślubu?

Planowanie ceremonii ślubnej i wesela wymaga sporych umiejętności organizacyjnych, a niejednokrotnie cierpliwości i opanowania. Czas upływa, a Ty masz wrażenie, że wciąż zbyt wiele rzeczy czeka na ustalenie? Aby w Wasze ślubne przygotowania nie wdarł się chaos, mamy dla Was poradnik, który pomoże Wam z łatwością wszystko zorganizować.

Weselny DJ – jaki koszt?

DJ to zwykle sposób na zaoszczędzenie na muzyce weselnej. Jednak wraz ze wzrostem popularności usługi DJ również nie są tanie. Jaki budżet trzeba założyć przy wyszukiwaniu profesjonalisty, który zagra na weselu?

Po co komu konsultant ślubny?

Przygotowania to wesela to bardzo dużo pracy, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Z pomocą może przyjść konsultant ślubny lub firma organizująca wesela. Czy warto skorzystać z ich pomocy? Poniżej prezentujemy argumenty.

Jak wybrać tort weselny?

Decyzja o wyborze tortu weselnego to jeden z ciekawszych elementów przygotowań do wesela. Zwykle są one bardzo piękne, cieszą oko, ale też świetnie smakują. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tortu, aby spodobał się nam i gościom?

Dania weselne – czego nie może zabraknąć?

Obecnie coraz bardziej popularne jest eksperymentowanie z menu weselnym. Pary inspirują się egzotyczną kuchnią lub starają się na nowo odkrywać kuchnię polską, jednak z pewnymi wariacjami. Co jednak koniecznie musi się pojawić na weselnym stole, aby goście uznali wesele za udane?

Ile kosztuje wesele w Warszawie?

W Internecie można znaleźć sporo informacji o tym, jak drogie może być wesele w stolicy. Postaraliśmy się przyjrzeć tym liczbom i ustalić, ile tak naprawdę trzeba zapłacić za przyzwoite wesele w Warszawie oraz jak te wydatki można ograniczyć.

Jak zachwycić pierwszym tańcem?

Wielkimi krokami zbliża się Wasz "Wielki Dzień", przygotowania w toku, ale sen z powiek spędza Wam pierwszy taniec? Stres jest całkiem naturalny, ale nie musicie obawiać się tej chwili. Zobaczcie jak przygotować się do pierwszego tańca by pewnym krokiem wkroczyć na parkiet. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Ślub i wesele w hotelu?

Nie jest to zapewne myśl szczególnie odkrywcza, ale faktem jest, iż niemal dla każdego dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jest to dzień, który należy uczcić w sposób bardzo wyjątkowy, w najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. Musi to być dzień absolutnie niezapomniany! Co zatem zrobić aby tak się stało?

Jak wygląda profesjonalna rozmowa z fotografem ślubnym

Konsultant ślubny to usługa, która coraz bardziej jest wybierana przez pary planujące ślub i wesele. Warto zastanowić się nad jego wyborem. Dobrze jest także wiedzieć jak zachować się i o co pytać podczas spotkania z takim fachowcem.

Rozsądek i różnorodność przy stole weselnym

Wesele jednoznacznie kojarzy nam się z muzyką, tańcami alkoholem i jedzeniem. Te dwa ostatnie elementy wesela należy dobrać z rozsądkiem i niemal salomonową mądrością. Trzeba to wszystko bardzo właściwie zaplanować.

Jak posadzić gości weselnych?

Umiejętnie posadzenie gości weselnych nie jest tylko problemem ludzi przywiązanych do tradycji. Tutaj ważniejszą zasadą jest znajomość pewnych reguł, które stanowią podstawę etykiety. Jest to na pewno trudne zadanie, które muszą spełnić organizatorzy każdego wesela. Często pomagają im przy tym przyszli młodzi małżonkowie.

Pierwszy taniec – pomysły i rady

Po ceremonii ślubnej Młoda Para i ich weselni goście wyruszają do sali weselnej, gdzie wspólnie celebrować będą ten Wielki Dzień. Zanim jednak weselnicy ruszą na parkiet, Państwo Młodzi wykonują swój pierwszy taniec jako małżonkowie. Taniec ten ma znaczenie symboliczne, a przygotowania do niego Młodzi rozpoczynają na kilka tygodni przed uroczystością. Zobacz jak sprawić, że Wasz występ będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jak zachować się w kościele

Młoda Para udając się na przeżycie najważniejszego momentu w swoim życiu, musi pamiętać o kilku ważnych zasadach, dotyczących zachowania się w kościele. Młodzi, w natłoku myśli i w konieczności dbania o wygląd całej uroczystości, często zapominają o przestrzeganiu z pozoru banalnych zasad, jakie znają już nawet dzieci, uczęszczające do kościoła.

Konsultant ślubny - część 2

Wiemy już jakie skróty myślowe dotyczące wedding plannerów popełniane są najczęściej. Czas więc może dowiedzieć się czym się oni tak naprawdę zajmują. W zależności od zasobności naszego portfela możemy wynająć agencję, która wyśle nawet za nas zaproszenia lub też wybrać ograniczony zakres usług.

Jak zorganizować niezapomniane wesele?

Każdy szczegół związany z organizacją wymarzonego ślubu i wesela ma znaczenie podczas organizacji. Planowanie tego wydarzenia jest bardzo ważne, by wspominać ten czas wspaniale nie tylko osobiście w gronie najbliższych, ale także wśród znajomych i przyjaciół. Jak zorganizować wesele z pompą?
Top