Wesele

Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?

Po jakimś czasie chodzenia ze swoją drugą połówką, następuje spotkanie z rodzicami dziewczyny oraz chłopaka. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze i po nim, chociaż czasem niesłusznie, wstępnie ocenia się danego człowieka. Dlatego warto zrobić wszystko, aby wypaść jak najlepiej i pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. VII)

Każdy z nas ma zupełnie inne poczucie humoru, zadaniem Młodej Pary jest wymyślenie takich zabaw, żeby trafić w gusta wszystkich gości
Niemożliwe? Chyba tak. Dlatego warto wprowadzić na swoim weselu atrakcje różnego typu: taneczne, sprawnościowe, odważne i bardziej stonowane.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. V)

Poprzednie zabawy nie przypadły Wam do gustu? Wciąż szukacie czegoś śmieszniejszego, bardziej zwariowanego, wymagającego większej sprawności od uczestników? Oto kolejna porcja weselnych propozycji. Są wśród nich

Ubiór młodej pary na ślub i wesele

Ceremonia ślubna to przede wszystkim wydarzenie dla pary młodej, która przysięgnie sobie miłość na zawsze. Zostaną połączeni w świetle prawa i w obliczu Boga węzłem małżeńskim. Oprócz tych oczywistości, równie istotne są inne elementy. Bardzo istotne dla panny młodej jest suknia.

Jak przygotować tekst podziękowań dla rodziców?

Wesele to czas Młodej Pary. W tym dniu Pan Młody i Pani Młoda są najważniejsi. Jest jednak podczas każdego wesela moment, w którym na chwilę wszystko się zmienia - Młodzi składają podziękowania za wychowanie, opiekę i pomoc swoim rodzicom. Jak pięknie podziękować rodzicom za ich miłość i wsparcie?

Propozycje na oczepiny (cz. II)

Kiedy wybija północ przychodzi czas na tzw. oczepiny. Co zrobić, żeby ten punkt wesela był wesoły i ciekawy? Można przeprowadzić kilka zabaw. Prezentujemy kolejny artykuł z cyklu "Zabawy na oczepiny".

Propozycje na oczepiny

Oczepiny, to obowiązkowy punkt każdego wesela, choć te odbywające się współcześnie nie mają tak naprawdę nic wspólnego z tradycyjnym obrzędem oczepinowym. Faktem jednak jest, że na każdym weselu o północy zaczyna się zabawa z udziałem Nowożeńców. Jej głównym punktem jest rzucanie bukietu lub welonu przez Panią Młodą i muszki lub krawata przez pana Młodego. Zazwyczaj jednak towarzyszą temu różne inne zabawy. Oto przykłady niektórych z nich.

Wpadka goni wpadkę (cz. IV)

Części ślubnych wpadek można by uniknąć gdyby komunikacji z obsługą weselna była lepsza. Mamy tu na myśli zarówno kelnerów i kucharzy, jak i orkiestrę. Niestety, czasem pewność, że fachowcy wiedzą lepiej niż my jest zgubna.

Wpadka goni wpadkę (cz. III)

Oczywiście to nasze wesele i my jesteśmy tego dnia najważniejsi, jednak w końcu po to zaprosiliśmy wszystkich gości, żeby weselili się razem z nami i warto byłoby zadbać o ich dobre samopoczucie. Wpadki organizacyjne jednak istnieją.

Wpadka goni wpadkę (cz. II)

Trema, trema i jeszcze raz trema. Ona jest winowajcą wielu nieszczęść. Co możemy zrobić? Nie denerwować się. No tak, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Przedstawiamy sytuacje, które mogą się zdarzyć każdemu.

Wpadka goni wpadkę (cz. I)

Wydaje Wam się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik i nic nie może Was zaskoczyć? Nic bardziej mylnego
Dzień ślubu to dzień kiedy zaskoczyć może praktycznie wszystko! Co gorsze, większości wpadek nie da się zapobiec ani uniknąć, są też jednak takie, które sami prowokujemy
Jakie przykre niespodzianki zdarzają się Parom Młodym najczęściej?

Co zrobić w sytuacji awaryjnej?

Modlimy się, żeby tego dnia wszystko się udało, żebyśmy wyglądały pięknie, a goście byli zadowoleni. Jednak życie to nie bajka i „awarie” ślubne się zdarzają. Warto być przygotowanym na część z nich. Oto niezbędnik Panny Młodej.

Ślub najpiękniejszym dniem w życiu

Nie ma co ukrywać, że nawet jeśli zaplanujemy wszystkie elementy uroczystości weselnej z dbałością o każdy szczegół, zawsze może pójść coś nie tak. Nie jesteśmy w stanie też przewidzieć wielu rzeczy, jak na przykład pogody, zachowania gości czy nastroju dzieci. Przecież goście nie otrzymują całego planu uroczystości, ponieważ dla nich to ma być po prostu zabawa i chęć dzielenia z nami radości z wesela.

Oczekiwania narzeczonych rosną z roku na rok

Określenie „wesele z bajki” zmienia się mniej więcej co dekadę, a spowodowane jest to transformacjami, jakie zachodzą na rynku ślubnym. Nowe technologie, nowe trendy muzyczne i kulinarne, a do tego coraz bardziej ekstrawagancka moda ślubna i obiekty weselne z pełnym wachlarzem usług, o jakim nawet nie śniło się królom.

Najważniejsze wydarzenie w życiu człowieka

Spośród wielu istotnych wydarzeń w życiu człowieka, ślub jest bezpodstawnie jednym z najważniejszych. Nie mówimy tu tylko o kobietach, ale także o mężczyznach, którzy niecierpliwią się w oczekiwaniu na znalezienie się przed ołtarzem ze swoją ukochaną (chociaż w większości wolą się do tego nie przyznawać).

Rozruszajcie towarzystwo!

Nie chcecie, żeby Wasi goście na weselu nudzili się? Boicie się co zrobić, kiedy parkiet będzie świecił pustkami? Mamy kilka propozycji ciekawych zabaw, które powinny rozruszać towarzystwo. Pamiętajcie jednak żeby nie przesadzić z ich ilością, bo goście nie będą mieli kiedy tańczyć i jeść! Poniżej zabawy, w których udział mogą wziąć właściwie wszyscy goście.

Sprawy ważne i ważniejsze - samochody

Ślub to piękna ceremonia. Jedyne takie wydarzenie w życiu, gdy celebruje się miłość dwojga ludzi, którzy zdecydowali się połączyć swe życiowe ścieżki we wspólną drogę małżeńską. Zanim jednak Młodzi powiedzą sobie sakramentalne "tak", przez kilka tygodni czy miesięcy przygotowują wszystko co związane ze ślubem i weselem. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć jest samochód ślubny. Jak wybrać auto do ślubu?

Ślub kościelny w Żorach

Kościoły w Żorach mogą bardzo dobrze pasować dla par młodych, które zdecydowały się na ślub kościelny. W wielu przypadkach taki ślub posiada znaczącą formę i planowanie związane z nim może się opierać właśnie na konkretnym obiekcie sakralnym.
Top