Wesele

Organizacja ślubu i wesela w stolicy

Ten dzień ma być wyjątkowy. Ten dzień ma być spełnieniem marzeń, nieraz wieloletnich. Ponieważ młodzi i ich rodziny są gotowi wydać znaczne sumy na ślub i wesele, żeby tylko zrealizować swoje fantazje rynek usługodawców spełniających je jest bardzo bogaty. Wesele w Warszawie można zorganizować samemu, ale wtedy trzeba zmierzyć się z bogactwem ofert i możliwości.

Rozruszajcie towarzystwo (cz. V)

Wie to każdy, kto miał już własne wesele – na początku trudno „kazać” gościom ruszyć się z miejsca
Dlatego podajemy dzisiaj kilka propozycji na zabawy, które zaangażują wszystkich gości nie każąc im nawet wstawać z miejsca.

Rozruszajcie towarzystwo (cz. IV)

Pamiętajmy, żeby wszystkie zabawy na weselu dostosować do swoich gości. Jeżeli wiemy, że część babć lub wujków jest bardzo staroświecka, to darujmy im zabawy z podtekstem seksualnym. Nie będą one może też najlepszym rozwiązaniem jeżeli na sali jest dużo dzieci.

Krótko o organizacji wesela

Jeśli wszystko jest zorganizowane prawidłowo, para młoda może się cieszyć swoim szczęściem. Ślub bez wątpienia jest ważną chwilą. Aby podkreślić powagę i znaczenie tych momentów zwykło się wyprawiać wiele uroczystości.

Rozruszajcie towarzystwo! (cz. III)

Czasem na weselach bywa drętwo
Zazwyczaj na szczęście tylko na początku, ale jednak. Wtedy zestresowana Para Młoda zastanawia się: co zrobić, jak rozruszać towarzystwo?! W takich sytuacjach zabawy w stylu zapraszania wszystkich gości na środek i tworzenia kółek mogą się nie sprawdzić, gdyż zgromadzenie na sali niechętnie podnoszą się z krzeseł.

Rozruszajcie towarzystwo! (cz. II)

Planując własne wesele dokładnie przeglądacie oferty wielu lokali, sprawdzacie dziesiątki menu, płacicie za piękne przystrojenie sali, ale należy pamiętać, że ostatecznie nie chodzi przecież o to, żeby siedzieć przy pięknie udekorowanych stołach i cały czas zajadać się pysznościami, ale żeby się bawić! Oto kilka propozycji jak rozruszać gości. Zaleta opisanych niżej zabaw jest to, że mogą w nich wziąć udział wszyscy goście!

Oprawa muzyczna na zabawie weselnej

Każda młoda para marzy by jej ślub był idealny i by wszystko przebiegło perfekcyjnie. Jednak sama ceremonia ślubna to nie wszystko, ważne jest również to by samo wesele przebiegło bez zakłóceń. Bardzo ważnym elementem każdego wesela jest muzyka, dlatego wybór jej istotny. Można zdecydować się na wynajem didżeja, który będzie puszczał muzykę z płyt lub na zespół, który będzie grał na żywo. Najlepiej wybrać zespół sprawdzony, taki który znany na przykład z wesela u rodziny czy przyjaciół.

Propozycje na oczepiny (cz. IV)

Oczywiście oczepiny mogą się zacząć i skończyć na rzuceniu przez Panią Młodą bukietu i krawata przez jej męża. Ale można też ten moment nieco urozmaicić. Pamiętajmy jednak, żeby nie rozpędzić się za bardzo i żeby oczepiny nie trwały dwie godziny
Bo nawet najciekawsze zabawy po tym czasie mogą być nudne. Oto kolejne propozycje.

Propozycje na oczepiny (cz. III)

Zanim Pan Młody rzuci muszką, a Pani Młoda bukietem możemy dostarczyć gościom nieco emocji i śmiechu w inny sposób. Niektóre zabawy powinny być zorganizowane przez samych Młodych, inne dla nich, np. przez świadków.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. IX)

Wesele coraz bliżej, a Wy nadal nie znaleźliście zabaw, które by Wam odpowiadały? Oczywiście to wasza uroczystość i Wy decydujecie o większości rzeczy, pamiętajcie jednak, żeby zabawy dostosować do wieku towarzystwa i poczucia humoru większości gości. Kolejne trzy propozycje poniżej.

Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?

Po jakimś czasie chodzenia ze swoją drugą połówką, następuje spotkanie z rodzicami dziewczyny oraz chłopaka. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze i po nim, chociaż czasem niesłusznie, wstępnie ocenia się danego człowieka. Dlatego warto zrobić wszystko, aby wypaść jak najlepiej i pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. VII)

Każdy z nas ma zupełnie inne poczucie humoru, zadaniem Młodej Pary jest wymyślenie takich zabaw, żeby trafić w gusta wszystkich gości
Niemożliwe? Chyba tak. Dlatego warto wprowadzić na swoim weselu atrakcje różnego typu: taneczne, sprawnościowe, odważne i bardziej stonowane.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. V)

Poprzednie zabawy nie przypadły Wam do gustu? Wciąż szukacie czegoś śmieszniejszego, bardziej zwariowanego, wymagającego większej sprawności od uczestników? Oto kolejna porcja weselnych propozycji. Są wśród nich

Ubiór młodej pary na ślub i wesele

Ceremonia ślubna to przede wszystkim wydarzenie dla pary młodej, która przysięgnie sobie miłość na zawsze. Zostaną połączeni w świetle prawa i w obliczu Boga węzłem małżeńskim. Oprócz tych oczywistości, równie istotne są inne elementy. Bardzo istotne dla panny młodej jest suknia.

Jak przygotować tekst podziękowań dla rodziców?

Wesele to czas Młodej Pary. W tym dniu Pan Młody i Pani Młoda są najważniejsi. Jest jednak podczas każdego wesela moment, w którym na chwilę wszystko się zmienia - Młodzi składają podziękowania za wychowanie, opiekę i pomoc swoim rodzicom. Jak pięknie podziękować rodzicom za ich miłość i wsparcie?

Propozycje na oczepiny (cz. II)

Kiedy wybija północ przychodzi czas na tzw. oczepiny. Co zrobić, żeby ten punkt wesela był wesoły i ciekawy? Można przeprowadzić kilka zabaw. Prezentujemy kolejny artykuł z cyklu "Zabawy na oczepiny".

Propozycje na oczepiny

Oczepiny, to obowiązkowy punkt każdego wesela, choć te odbywające się współcześnie nie mają tak naprawdę nic wspólnego z tradycyjnym obrzędem oczepinowym. Faktem jednak jest, że na każdym weselu o północy zaczyna się zabawa z udziałem Nowożeńców. Jej głównym punktem jest rzucanie bukietu lub welonu przez Panią Młodą i muszki lub krawata przez pana Młodego. Zazwyczaj jednak towarzyszą temu różne inne zabawy. Oto przykłady niektórych z nich.

Wpadka goni wpadkę (cz. IV)

Części ślubnych wpadek można by uniknąć gdyby komunikacji z obsługą weselna była lepsza. Mamy tu na myśli zarówno kelnerów i kucharzy, jak i orkiestrę. Niestety, czasem pewność, że fachowcy wiedzą lepiej niż my jest zgubna.
Top