Wesele

Ile kosztuje wesele w Warszawie?

W Internecie można znaleźć sporo informacji o tym, jak drogie może być wesele w stolicy. Postaraliśmy się przyjrzeć tym liczbom i ustalić, ile tak naprawdę trzeba zapłacić za przyzwoite wesele w Warszawie oraz jak te wydatki można ograniczyć.

Jak zachwycić pierwszym tańcem?

Wielkimi krokami zbliża się Wasz "Wielki Dzień", przygotowania w toku, ale sen z powiek spędza Wam pierwszy taniec? Stres jest całkiem naturalny, ale nie musicie obawiać się tej chwili. Zobaczcie jak przygotować się do pierwszego tańca by pewnym krokiem wkroczyć na parkiet. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Ślub i wesele w hotelu?

Nie jest to zapewne myśl szczególnie odkrywcza, ale faktem jest, iż niemal dla każdego dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jest to dzień, który należy uczcić w sposób bardzo wyjątkowy, w najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. Musi to być dzień absolutnie niezapomniany! Co zatem zrobić aby tak się stało?

Jak wygląda profesjonalna rozmowa z fotografem ślubnym

Konsultant ślubny to usługa, która coraz bardziej jest wybierana przez pary planujące ślub i wesele. Warto zastanowić się nad jego wyborem. Dobrze jest także wiedzieć jak zachować się i o co pytać podczas spotkania z takim fachowcem.

Rozsądek i różnorodność przy stole weselnym

Wesele jednoznacznie kojarzy nam się z muzyką, tańcami alkoholem i jedzeniem. Te dwa ostatnie elementy wesela należy dobrać z rozsądkiem i niemal salomonową mądrością. Trzeba to wszystko bardzo właściwie zaplanować.

Jak posadzić gości weselnych?

Umiejętnie posadzenie gości weselnych nie jest tylko problemem ludzi przywiązanych do tradycji. Tutaj ważniejszą zasadą jest znajomość pewnych reguł, które stanowią podstawę etykiety. Jest to na pewno trudne zadanie, które muszą spełnić organizatorzy każdego wesela. Często pomagają im przy tym przyszli młodzi małżonkowie.

Pierwszy taniec – pomysły i rady

Po ceremonii ślubnej Młoda Para i ich weselni goście wyruszają do sali weselnej, gdzie wspólnie celebrować będą ten Wielki Dzień. Zanim jednak weselnicy ruszą na parkiet, Państwo Młodzi wykonują swój pierwszy taniec jako małżonkowie. Taniec ten ma znaczenie symboliczne, a przygotowania do niego Młodzi rozpoczynają na kilka tygodni przed uroczystością. Zobacz jak sprawić, że Wasz występ będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jak zachować się w kościele

Młoda Para udając się na przeżycie najważniejszego momentu w swoim życiu, musi pamiętać o kilku ważnych zasadach, dotyczących zachowania się w kościele. Młodzi, w natłoku myśli i w konieczności dbania o wygląd całej uroczystości, często zapominają o przestrzeganiu z pozoru banalnych zasad, jakie znają już nawet dzieci, uczęszczające do kościoła.

Konsultant ślubny - część 2

Wiemy już jakie skróty myślowe dotyczące wedding plannerów popełniane są najczęściej. Czas więc może dowiedzieć się czym się oni tak naprawdę zajmują. W zależności od zasobności naszego portfela możemy wynająć agencję, która wyśle nawet za nas zaproszenia lub też wybrać ograniczony zakres usług.

Jak zorganizować niezapomniane wesele?

Każdy szczegół związany z organizacją wymarzonego ślubu i wesela ma znaczenie podczas organizacji. Planowanie tego wydarzenia jest bardzo ważne, by wspominać ten czas wspaniale nie tylko osobiście w gronie najbliższych, ale także wśród znajomych i przyjaciół. Jak zorganizować wesele z pompą?

Konsultant ślubny - część 1

Wedding planner, a po polsku konsultant lub doradca ślubny. To zawód zyskujący w Polsce coraz większa popularność. Wikipedia mówi, że to niezależny doradca wynajmowany przez parę młodą w celu zorganizowania i aranżacji ceremonii ślubnych oraz uroczystości weselnych.

Wyjątkowe pomysły na ślub i wesele

Nie wszystkie pary marzą o tradycyjnym przejeździe z domu do kościoła, a następnie na salę weselną. Niektórzy odrzucają tradycję i pragną, aby ich ślub był wyjątkowy, oryginalny. Decydują się zatem na bardzo nowoczesne pomysły, które dla osób związanych z tradycją są czasem nieco kontrowersyjne. Podajemy kilka pomysłów na wyjątkowy ślub i wesele.

DJ na wesele lub zespół?

Dobra zabawa na weselu to wspomnienie nie tylko dla najbliższych. Zapewnienie jej leży w gestii organizatorów. Częstym dylematem jest wybranie podmiotu, który zadba o szampańską zabawę. Czy wybrać zespół muzyczny? A może pozostawić "te sprawy" w rękach DJ-a?

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze

O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardziej wystawne, a przez to także – piękniejsze.

Spektakularny pokaz pirotechniczny na wesele

Przyjęcie weselne zasługuje na szczególną oprawę. Właśnie dlatego tak dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniej sali, menu, zespołu weselnego czy też dekoracji. Oprócz tego, wielu narzeczonych decyduje się na dodatkowe uczczenie tego niesamowitego wydarzenia – w tym celu doskonałym wyborem będzie pokaz pirotechniczny.

Apetyczne ujęcia? Fotografia jedzenia

Fotografia produktowa jest bardzo pomocna w reklamowaniu jedzenia, co np. dobrze sprawdza się w przypadku reklamowania menu weselnego. Profesjonalny fotograf powinien znać odpowiednie techniki i dysponować sprzętem do takiej realizacji.

Nie wychodź z wprawy. Trzymaj formę cały rok!

Całoroczne utrzymanie dobrej formy to nie lada wyzwanie. Ciało musi nam służyć nieprzerwanie, więc może warto mu się odwdzięczyć i rozpocząć przygodę ze sportem? Gdy zimowe szaleństwo już za nami, nadchodzi pora na zrzucenie puchowych kurtek i odkrycie możliwości, jakie dają nam ciepłe dni.

Jak przespać noc przedślubną?

Zgodnie z tradycją, ostatnia noc przed ślubem spędzana jest przez narzeczonych osobno, nawet wówczas gdy od pewnego czasu mieszkają razem. Zdarza się jednak, że mimo iż kolejnego dnia powinniśmy być wypoczęci i pełni energii, stres nie pozwala nam zmrużyć oka. Jak poradzić sobie z przedślubnymi nerwami? Zobacz podpowiedzi, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Zespół muzyczny lub DJ na wesele?

Wiele przyszłych młodych par podczas planowania własnego wesela zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie zespołu muzycznego lub DJ'a? A może wodzirej? Poniżej postaramy się wspólnie zastanowić nad tymi możliwościami. Najważniejsze jest, by trafić w gusta gości weselnych.

Jedna z ważnych decyzji – wybór zespołu na wesele

Dobra zabawa na weselu jest związana z oprawą muzyczną. Tym zajmuje się zwykle zespół weselny, DJ lub wodzirej. Pewne funkcje można ze sobą połączyć. Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiednich utworów, co jest związane z obecnością gości w różnym wieku. Doświadczony zespół lub DJ z pewnością odejmie Wam wiele stresu z tym związanego.
Top