Wesele

Konsultant ślubny - część 1

Wedding planner, a po polsku konsultant lub doradca ślubny. To zawód zyskujący w Polsce coraz większa popularność. Wikipedia mówi, że to niezależny doradca wynajmowany przez parę młodą w celu zorganizowania i aranżacji ceremonii ślubnych oraz uroczystości weselnych.

Wyjątkowe pomysły na ślub i wesele

Nie wszystkie pary marzą o tradycyjnym przejeździe z domu do kościoła, a następnie na salę weselną. Niektórzy odrzucają tradycję i pragną, aby ich ślub był wyjątkowy, oryginalny. Decydują się zatem na bardzo nowoczesne pomysły, które dla osób związanych z tradycją są czasem nieco kontrowersyjne. Podajemy kilka pomysłów na wyjątkowy ślub i wesele.

DJ na wesele lub zespół?

Dobra zabawa na weselu to wspomnienie nie tylko dla najbliższych. Zapewnienie jej leży w gestii organizatorów. Częstym dylematem jest wybranie podmiotu, który zadba o szampańską zabawę. Czy wybrać zespół muzyczny? A może pozostawić "te sprawy" w rękach DJ-a?

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze

O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardziej wystawne, a przez to także – piękniejsze.

Spektakularny pokaz pirotechniczny na wesele

Przyjęcie weselne zasługuje na szczególną oprawę. Właśnie dlatego tak dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniej sali, menu, zespołu weselnego czy też dekoracji. Oprócz tego, wielu narzeczonych decyduje się na dodatkowe uczczenie tego niesamowitego wydarzenia – w tym celu doskonałym wyborem będzie pokaz pirotechniczny.

Apetyczne ujęcia? Fotografia jedzenia

Fotografia produktowa jest bardzo pomocna w reklamowaniu jedzenia, co np. dobrze sprawdza się w przypadku reklamowania menu weselnego. Profesjonalny fotograf powinien znać odpowiednie techniki i dysponować sprzętem do takiej realizacji.

Nie wychodź z wprawy. Trzymaj formę cały rok!

Całoroczne utrzymanie dobrej formy to nie lada wyzwanie. Ciało musi nam służyć nieprzerwanie, więc może warto mu się odwdzięczyć i rozpocząć przygodę ze sportem? Gdy zimowe szaleństwo już za nami, nadchodzi pora na zrzucenie puchowych kurtek i odkrycie możliwości, jakie dają nam ciepłe dni.

Jak przespać noc przedślubną?

Zgodnie z tradycją, ostatnia noc przed ślubem spędzana jest przez narzeczonych osobno, nawet wówczas gdy od pewnego czasu mieszkają razem. Zdarza się jednak, że mimo iż kolejnego dnia powinniśmy być wypoczęci i pełni energii, stres nie pozwala nam zmrużyć oka. Jak poradzić sobie z przedślubnymi nerwami? Zobacz podpowiedzi, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Zespół muzyczny lub DJ na wesele?

Wiele przyszłych młodych par podczas planowania własnego wesela zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie zespołu muzycznego lub DJ'a? A może wodzirej? Poniżej postaramy się wspólnie zastanowić nad tymi możliwościami. Najważniejsze jest, by trafić w gusta gości weselnych.

Jedna z ważnych decyzji – wybór zespołu na wesele

Dobra zabawa na weselu jest związana z oprawą muzyczną. Tym zajmuje się zwykle zespół weselny, DJ lub wodzirej. Pewne funkcje można ze sobą połączyć. Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiednich utworów, co jest związane z obecnością gości w różnym wieku. Doświadczony zespół lub DJ z pewnością odejmie Wam wiele stresu z tym związanego.

Organizacja ślubu i wesela w stolicy

Ten dzień ma być wyjątkowy. Ten dzień ma być spełnieniem marzeń, nieraz wieloletnich. Ponieważ młodzi i ich rodziny są gotowi wydać znaczne sumy na ślub i wesele, żeby tylko zrealizować swoje fantazje rynek usługodawców spełniających je jest bardzo bogaty. Wesele w Warszawie można zorganizować samemu, ale wtedy trzeba zmierzyć się z bogactwem ofert i możliwości.

Rozruszajcie towarzystwo (cz. V)

Wie to każdy, kto miał już własne wesele – na początku trudno „kazać” gościom ruszyć się z miejsca
Dlatego podajemy dzisiaj kilka propozycji na zabawy, które zaangażują wszystkich gości nie każąc im nawet wstawać z miejsca.

Rozruszajcie towarzystwo (cz. IV)

Pamiętajmy, żeby wszystkie zabawy na weselu dostosować do swoich gości. Jeżeli wiemy, że część babć lub wujków jest bardzo staroświecka, to darujmy im zabawy z podtekstem seksualnym. Nie będą one może też najlepszym rozwiązaniem jeżeli na sali jest dużo dzieci.

Krótko o organizacji wesela

Jeśli wszystko jest zorganizowane prawidłowo, para młoda może się cieszyć swoim szczęściem. Ślub bez wątpienia jest ważną chwilą. Aby podkreślić powagę i znaczenie tych momentów zwykło się wyprawiać wiele uroczystości.

Rozruszajcie towarzystwo! (cz. III)

Czasem na weselach bywa drętwo
Zazwyczaj na szczęście tylko na początku, ale jednak. Wtedy zestresowana Para Młoda zastanawia się: co zrobić, jak rozruszać towarzystwo?! W takich sytuacjach zabawy w stylu zapraszania wszystkich gości na środek i tworzenia kółek mogą się nie sprawdzić, gdyż zgromadzenie na sali niechętnie podnoszą się z krzeseł.

Rozruszajcie towarzystwo! (cz. II)

Planując własne wesele dokładnie przeglądacie oferty wielu lokali, sprawdzacie dziesiątki menu, płacicie za piękne przystrojenie sali, ale należy pamiętać, że ostatecznie nie chodzi przecież o to, żeby siedzieć przy pięknie udekorowanych stołach i cały czas zajadać się pysznościami, ale żeby się bawić! Oto kilka propozycji jak rozruszać gości. Zaleta opisanych niżej zabaw jest to, że mogą w nich wziąć udział wszyscy goście!

Oprawa muzyczna na zabawie weselnej

Każda młoda para marzy by jej ślub był idealny i by wszystko przebiegło perfekcyjnie. Jednak sama ceremonia ślubna to nie wszystko, ważne jest również to by samo wesele przebiegło bez zakłóceń. Bardzo ważnym elementem każdego wesela jest muzyka, dlatego wybór jej istotny. Można zdecydować się na wynajem didżeja, który będzie puszczał muzykę z płyt lub na zespół, który będzie grał na żywo. Najlepiej wybrać zespół sprawdzony, taki który znany na przykład z wesela u rodziny czy przyjaciół.

Propozycje na oczepiny (cz. IV)

Oczywiście oczepiny mogą się zacząć i skończyć na rzuceniu przez Panią Młodą bukietu i krawata przez jej męża. Ale można też ten moment nieco urozmaicić. Pamiętajmy jednak, żeby nie rozpędzić się za bardzo i żeby oczepiny nie trwały dwie godziny
Bo nawet najciekawsze zabawy po tym czasie mogą być nudne. Oto kolejne propozycje.

Propozycje na oczepiny (cz. III)

Zanim Pan Młody rzuci muszką, a Pani Młoda bukietem możemy dostarczyć gościom nieco emocji i śmiechu w inny sposób. Niektóre zabawy powinny być zorganizowane przez samych Młodych, inne dla nich, np. przez świadków.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. IX)

Wesele coraz bliżej, a Wy nadal nie znaleźliście zabaw, które by Wam odpowiadały? Oczywiście to wasza uroczystość i Wy decydujecie o większości rzeczy, pamiętajcie jednak, żeby zabawy dostosować do wieku towarzystwa i poczucia humoru większości gości. Kolejne trzy propozycje poniżej.
Top