Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Weselna muzyka na żywo – jak wybrać zespół?

Weselna muzyka na żywo – jak wybrać zespół?
Wybór zespołu weselnego to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do przyjęcia. Od muzyki wiele zależy, m.in. to jak dobrze goście będą się bawić, dlatego powinien być to bardzo dobrze przemyślany krok. Jak należy szukać zespołu, aby być z niego zadowolonym?

Wynajęcie zespołu muzycznego to nie jedyna, choć wciąż najbardziej popularna opcja zapewnienia muzyki na wesele. Dla wielu par ma to ogromne znaczenie, uważają, że nadaje to jedyny w swoim rodzaju klimat, którego nie zapewni muzyka serwowana przez np. DJ-a. Takie osoby są w stanie zapłacić znacznie więcej, byle tylko mieć muzykę na żywo. Czy warto?
 

Wybór musi być przemyślany

Jeśli para marzy o orkiestrze na weselu i jest przygotowana na koszty z tym związane to świetnie, ale trzeba pamiętać, aby wybrać odpowiedni zespół. Nie sztuką jest zapłacić sporo pieniędzy za coś, z czego potem nie będziemy w pełni zadowoleni, dlatego wybór zespołu powinien być dokładnie przemyślany. O czym narzeczeni powinni pamiętać, wybierając grupę muzyczną na swoje wesele?
 

Opinie o zespole muzycznym

Pierwszym krokiem w wyborze zespołu powinno być zapoznanie się z opiniami na jego temat. Warto popytać znajomych lub rodziny, czy mają do polecenia dobry zespół lub czy byli ostatnio na imprezie, gdzie oprawa muzyczna była godna uwagi. Taka rekomendacja jest bardzo ważna, bo dzięki niej wiadomo, gdzie szukać. Można także zacząć od Internetu, ale opinie, które się tam znajdują, nie zawsze są pomocne. Niemniej jednak, jeśli jeden zespół ma bardzo dobre recenzje, warto go sprawdzić. Pytać należy oczywiście nie tylko o cenę i o sam występ, ale także o to, czy dobrze się parze młodej z takim zespołem współpracowało, czy grupa była otwarta na negocjacje tego, dotyczące tego, jak impreza ma wyglądać i czy jej członkowie wsłuchiwali się w potrzeby nowożeńców.

 


Sprawdzenie orkiestry na wesele

Jednak rekomendacje, nawet te najlepsze, nie są wystarczające. Aby zespół na wesele się sprawdził, trzeba koniecznie zobaczyć jego występ jeszcze zanim dokona się wyboru. Można to zrobić, wpadając ukradkiem na inną imprezę, którą zespół prowadzi i posłuchać przez kilkadziesiąt minut, jak sobie radzi, albo z wyprzedzeniem wykupić bilety np. na Sylwestra, czy Andrzejki, na których zespół będzie zapewniał oprawę muzyczną. Warto pamiętać, że każdy ma inny gust i to, co zachwyciło znajomych, może być słabą opcją według przyszłej pary młodej. Wszystko trzeba sprawdzić na własnej skórze.
Podpisanie umowy z muzykami


Umowa ma wielkie znaczenie

Decyzja o wyborze zespołu nie jest jednak końcem drogi. Aby wszystko przebiegło po myśli nowożeńców, trzeba ustalić wszelkie szczegóły z orkiestrą. Ważne, żeby wskazać żądany repertuar, powiedzieć, czy są jakieś specjalne życzenia, czy jakieś utwory powinny się pojawić, a inne nie, oraz ustalić zakres usług orkiestry (czy konieczne jest prowadzenie imprezy, toasty itd.) i to, jakie i czy w ogóle zabawy weselne powinny się pojawić. Musimy też ustalić, jak długo zespół będzie grał, ile będzie przerw itd. Warto dokładnie określić swoje życzenia, a żeby upewnić się, że wszystkie one będą respektowane, lepiej zawrzeć szczegóły w umowie z zespołem. Podpisanie kontraktu jest nieodłącznym elementem, lepiej z niego nie rezygnować.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top