Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Tort weselny - cud weselny

Tort weselny - cud weselny
Tak jak nie ma dymu bez ognia, tak i nie ma wesela bez tortu. Ta słodkość ma wymiar symboliczny, ale jest także tym czym powinien być – pysznym deserem. Warto jest zaplanować wcześniej jego wygląd oraz cukiernię, w jakiej zostanie zamówiony.

Sam tort, jako taki nie jest jeszcze hitem przyjęcia weselnego. Ważna jest także aura wyjątkowości, jaką należy stworzyć przy wnoszeniu tego cukierniczego działa na salę weselną jak i przy samym podawaniu kolejnych kawałków. Dla stworzenia atmosfery można załączyć do stolika zimne ognie i wprowadzić napięcie poprzez elektryzująca muzykę. Sam tort powinien zostać dostosowany do stylu w jakim odbywa się wesele. Jeśli to odbywa się w stylu nowoczesnym, wtedy taki tort powinien równie nowatorsko wyglądać. Jeśli zaś planujemy wesele a’la retro, wtedy też estetyka może zostać dostosowana w ten ton. Z czysto technicznych względów, należy określić ilość gości weselnych, co ma bezpośrednie przełożenie na wielkość cukierniczego wyrobu.
 

Klasyczne torty dalej w modzie

Najczęściej mamy jednak do czynienia z klasycznymi, piętrowymi tortami na stelażach. Stelaż ten może być na powierzchni tortu, bądź zatopiony w kolejnych jego kondygnacjach. Wiele w tej materii zależy od umiejętności cukiernika i rzecz jasna ukrycie szkieletu wymaga większych umiejętności. Te słodkie budowle najczęściej są spowite polewą marcepanową. Polewa taka nie powinna jednak dominować nad smakiem pozostałych składników. Z polewy tworzy się także różne formy, które stanowią figurki, wzory czy napisy. Zamówić można oczywiście inne rodzaje polewy jak często stosowana czekoladowa, płatki kokosu czy polewa migdałowa.
 

Pora roku ma także znaczenie

Smak tortu weselnego często należy dostosować do pory roku. Jeśli biesiada odbywa się zimą, to śmiało można postawić na „ciężkie” torty czekoladowe, które jednak latem mogą okazać się mniej trafiony. Gdy mamy do czynienia z upałem, to lepiej sprawdzają się lekkie masy z dodatkiem orzeźwiających owoców. Warto też wcześniej upewnić się czy jakaś większa część biesiadników nie jest uczulona na któryś ze składników przysmaku. Jeśli zaistniałaby taka sytuacja, to mamy wtedy otwartą furtkę, by zapewnić tym biesiadnikom porcję smakołyku, która nie będzie stanowić dla nich perturbacji.
 

Opcje dla alergików i inne rozwiązania

Rozwiązaniem takiego problemu jest także opcja coraz popularniejszych małych torcików, które stawiane są przy każdym stanowisku gościa. To zupełnie niekonwencjonalne podanie weselnego przysmaku jest coraz częstsze na polskich stołach. Jest to mniej tradycyjna opcja, ale i bardziej kosztowna.

Wracając do dużego i klasycznego tortu, to każdy z nich może zostać ozdobiony figurką wykonaną z plastiku bądź gipsu. Są one dostępne w różnych wariacjach, mając w tym miejscu na myśli kształty, rozmiary i pozy. Ozdobą tych słodkości często bywają także naturalne kwiaty.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top