Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

W co zapakować jedzenie po weselu?

W co zapakować jedzenie po weselu?
Jedzenie odgrywa istotną rolę w każdej uroczystości weselnej. Każdy lubi dobrą zabawę, tańce i przy okazji pożywne kotlety schabowe, ziemniaki, i setki innych dań serwowanych na typowym polskim weselu. Jednak po zakończeniu świętowania, oprócz bólu głowy, pozostaje pytanie, co zrobić z nadmiarem jedzenia weselnego. Odpowiedzią mogą być pojemniki na żywność.

Komu przydadzą się pojemniki na żywność?

Firmy zajmujące się cateringiem weselnym przeważnie oferują jedzenie na wesele w obfitości — polskie wystawne wesela są znane poza naszym krajem z hojnego serwowania jedzenia i alkoholu. Przez cały wieczór goście raczą  się pysznymi, ciepłymi posiłkami, ale i również  mogą delektować się licznymi rodzajami ciast, kanapek czy gorącej kawy.

Zazwyczaj, gdy niektóre przysmaki nie zostaną zjedzone podczas przyjęcia weselnego, trafiają one na stoły uczestników spotkania po ślubie — często na poprawinach. Czasami oferujemy dania jak zupa na wesele, torty czy wędliny własnej rodzinie i przyjaciołom pakując je w odpowiednie torby i pojemniki na zupę, ale ich akceptacja nie zawsze jest gwarantowana. Czasem też firma cateringowa podpisuje specyficzne umowy — na przykład jedzenie, które zostało wyłożone na stół, należy do klienta, ale niezaserwowane porcje wracają do restauracji. 

Niezależnie od tego, czy urządzasz przyjęcie weselne w swojej rodzinie, jesteś zawodowym planistą imprez czy zarządzasz firmą cateringową pojemniki na sałatki, zupę, czy inne weselne potrawy mogą być niezwykle przydatne.

Dlaczego warto wybrać pojemniki na sałatki, zupy i inne weselne dania?

Pojemniki na żywność są kluczowym elementem każdej uroczystości weselnej, ponieważ pomagają zachować świeżość i bezpieczeństwo jedzenia. Podczas planowania wesela ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj opakowań na żywność dla wszystkich dań podawanych na imprezie, od zup po sałatki i napoje. 

Opakowania na dania weselne są również przydatne do utrzymania porządku i zapobiegania marnowaniu jedzenia. Pakując makarony i dania w pojemniki na sałatki możesz zapewnić, że jedzenie jest bezpieczne do spożycia i każdy dostanie to, co mu się należy.

Dobrym rozwiązaniem będą plastikowe pojemniki na zupę z bezpiecznymi wieczkami. Tego typu pojemniki utrzymują świeżość żywności i zapobiegają rozlaniu i wyciekom — a zamykane miseczki sprawią, że nawet w plastikowej reklamówce zupa czy gulasz się nie rozleje. Z kolei duże pojemniki na ciasta i tort weselny nie muszą być aż tak szczelne.

Warto wybrać pojemniki na sałatkę w jednolitym kolorze — można przy pomocy markera oznaczyć pojemniki datą i zawartością opakowania. Pomaga to zachować porządek i zmniejsza ryzyko przypadkowego podania lub zjedzenia zepsutego jedzenia.  Z kolei przezroczyste pojemniki pozwolą jednym rzutem oka sprawdzić, co jest w środku.

Większość gości będzie preferowała pojemniki jednorazowego użytku — wtedy najlepiej będzie zakupić hurtową ilość takich pojemników. Choć w ofercie firmy Tedmark dostępne są plastikowe pojemniki na sałatki, proponujemy także papierowe pudełka i kubki, które są łatwiejsze do recyclingu i nie będą zaśmiecały miasta. Każdy pojemnik na żywność ma swoje zalety i wady, więc przed zakupem rozważ wszystkie kluczowe aspekty produktów dostępnych w naszej ofercie. 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top