Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ślubne formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomiu

Ślubne formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomiu
Bez względu na to czy para zawiera związek małżeński w Kościele, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, to musi stawić się osobiście wcześniej by wszystko sformalizować. Poniżej przedstawiamy co jest potrzebne, by wszystko załatwić.

W przypadku zawierania ślubu cywilnego narzeczeni muszą dostarczyć do USC komplet wymaganych dokumentów na miesiąc i jeden dzień przed datą ślubu, którą można zarezerwować z 3 – miesięcznym wyprzedzeniem. Przyszła Para Młoda musi stawić się jednocześnie oraz osobiście, by popisać zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa.


Potrzebne dokumenty do USC

Dokumenty jakie należy ze sobą zabrać to dowód osobisty oraz odpis skrócony aktu urodzenia. Osoby rozwiedzione będą dodatkowo musiały w urzędzie przedłożyć odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacja o rozwodzie. Natomiast wdowy oraz wdowcy będą proszeni o dostarczenie odpisu skróconego aktu małżeństwa oraz odpisu skróconego aktu zgonu małżonka. Aby zawrzeć związek małżeński należy mieć ukończone 18 lat. Kobiety które ukończyły 16 rok życia będą musiały uzyskać zgodę na zawarcie małżeństwa z Sądu Rejonowego - III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.


Terminy i płatności

Termin oczekiwania na ślub cywilny może zostać skrócony przez kierownika USC gdy zachodzą ważne względy jak ciąża lub poważna choroba. Koszt wydania takiego zezwolenia wynosi 39 zł. Zaświadczenie niezbędne do zawarcia tzw. ślubu konkordatowego wydawane jest od razu po złożeniu wymaganych dokumentów, a jego ważność wynosi 3 miesiące. Opłata skarbowa pobierana za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Można jej dokonać u inkasenta na parterze w Sali Toastów oraz przelewem na konto bankowe Urzędu Miejskiego w Radomiu. Wszystkich tych formalności dopełnia się w Urzędzie Stanu Cywilnego, przy ulicy Moniuszki. Referat małżeństw znajduje się w pokoju 102. Telefon kontaktowy (48) 360 12 24.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top