Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego

Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego
W celu zawarcia związku małżeńskiego przyszła młoda para musi w USC podpisać zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego. Formalności tej trzeba dopełnić co najmniej na miesiąc przed planowaną datą ślubu.

Należy ze sobą zabrać dowody osobiste, które w urzędzie będą wymagane do wglądu. Osoby, których urodzenie zarejestrowane zostało w innym USC będą musiały dostarczyć skrócony odpis aktu urodzenia. Rozwiedzeni dodatkowo będą potrzebowali skróconego odpisu aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie. Skrócony odpis aktu zgonu małżonka będzie natomiast wymagany od osób owdowiałych.


Ważne informacje

Podczas podpisywania zapewnienia narzeczeni muszą zdecydować się na to jakie nazwisko będą nosili po ślubie oraz jakie nazwisko otrzymają dzieci zrodzone z tego małżeństwa. Po dopełnieniu wszystkich formalności ustalona zostanie data ślubu. Opłata skarbowa jaką należy uiścić wynosi 84 złote. Dokonuje się jej w momencie składania dokumentów poprzez wpłatę na konto Urzędu Miasta Poznania, u inkasenta na ul. Libelta 16/20 w Kiosku Znaczek lub też w ajencji PKO.

Wszystkich formalności dopełnia się w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Libelta 16/20, I piętro, pok. 136 lub 137, tel. (61) 646 33 44. Godziny urzędowania w poniedziałki i czwartki to 8.10 do16.30, wtorki, środy i piątki od 7.40 do15.00.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top