Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Samochód do ślubu, a może dorożka?

Samochód do ślubu, a może dorożka?
Ekskluzywnie, klasycznie i nietypowo
Jak dojechać do ślubu? A może pieszo? A może konno? A może ekskluzywną limuzyną? Takie oto pytania zadają sobie narzeczeni gdy planują dzień ślubu. Poniżej postaramy się na nie odpowiedzieć.

Na początku musimy zorientować się, jakimi środkami na ten cel dysponujemy. Najlepiej oczywiście, jeśli nie liczymy się z wydatkami, ale współcześnie to rzadko spotykana sytuacja. Dlatego też coraz częściej widzimy Młode Pary przemieszczające się swoimi samochodami bądź pojazdami znajomych. Zwykły, codzienny samochód odpowiednio przystrojony również może prezentować się wyjątkowo.
 

Wiele ofert w zakresie transportu ślubnego na rynku

Gdy jednak chcemy poczuć się tego dnia wyjątkowo to rynek ślubny ma dla Państwa nieprzebraną ilość ofert. Wiele osób decyduje się na wynajęcie wielkiej, hollywoodzkiej limuzyny. Długi, ekskluzywny pojazd, który kojarzy się z gwiazdami filmowymi na ogół wyposażony jest w obfity barek, gdzie nie powinno zabraknąć szampana, a w środku winna snuć się romantyczna melodia. Oczywiście za kierownicą powinien zasiadać gustownie ubrany szofer, który traktuje nas z najwyższą dostojnością. Jeżeli ma być mniej romantycznie, a bardziej praktycznie, to pamiętajmy, ze jest to ogromy samochód, który pomieścić może jeszcze kilka osób, np. świadków czy rodziców.
 

Koszty wspomnianych usług

Każdy pewnie sobie zadaje pytanie ile to wszystko kosztuje. No cóż nie jest to tania usługa, bowiem trzeba liczyć się z kosztem wynajmu rzędu 200-350 zł za godzinę. Podobnie jak w przypadku wielu innych usług ślubno-weselnych i tą należy zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Inna formą transportu Pary Młodej ocierającą się o luksus jest przemieszczanie się klasowymi autami, które ze względu na cenę przypisane są jedynie bogaczom. Przykuwające oko pojazdy, lśniące wypolerowaną powierzchnią karoserii mogą przyprawić o chwilowy bezdech każdego gościa naszego ślubu.
 

A może w stylu retro?

Jeśli nasz ślub będzie odbywał się w klimatach retro to i samochód, który zawiezie przed ślubny ołtarz powinien być stylowy. Dlatego klasyczny lincoln czy inne marki samochodów mogą zapewnić nam podróż w czasie. Szczególnie ciekawie prezentują się takie pojazdy w wersji kabrioletu. Wybierając taki typ samochodu narażamy się jednak na kaprysy pogody… choć wydaje się, że ryzyko w tym przypadku jest opłacalne.
 

Zaprzęg konny to również ciekawa opcja

Jeśli dystans pomiędzy punktem A i B jest niewielki, to warto zdecydować się na zaprzęg konny. Dostojny przejazd ulicami miasta jest niezwykle romantyczny. Tutaj mamy do wyboru różnego rodzaju karoce i wozy. Kwestią naszego gustu jest, na co się zdecydujemy. Dobrze, gdy dorożkarz także wpisuje się w poziom estetyczny pojazdu i nie tylko wprawnie macha batem, ale i wygląda.
 

Mniej tradycyjne środki transportu

Wiele jest par, które decydują się na mniej tradycyjne środki transportu. Często wybór pada na rowerowy tandem, motocykl czy skuter albo pojazdy zawodowe, np. wozy strażackie i policyjne, co wiąże się z wykonywanym fachem przez jednego z narzeczonych. Reasumując – można zdać się na oferty rynkowe bądź własną inwencję.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top