Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Dekorować samochód? Tak.

Dekorować samochód? Tak.
Dekoracje oczywiście muszą współgrać, być niejako zespołem. Na ogół takie przystrojenie zbudowane jest z gotowych elementów, bądź naturalnych, żywych kwitów. Jak to w życiu bywa, wykwintność ozdób uzależniona jest od grubości naszego portfela. Jeżeli jego pojemność jest spora, to możemy pokusić się naprawdę o imponujące elementy dodatkowe.

Oczywiście rodzaj ozdoby bezpośrednio uzależniony jest od samochodu jaki powiezie nas do ślubu. Inaczej będzie wyglądała dekoracja limuzyny, inaczej leciwego „garbusa” a jeszcze inaczej samochodu sportowego. Na ogół pewne koncepcje mają już właściciele takich pojazdów, ale oczywiście, jeśli nie brak nam inwencji, to możemy pokusić się o własne kompozycje. Jaki zatem samochód wybrać? Wiele zależy od naszej mentalności i stylu całej uroczystości.


Limuzyna ciągle w modzie

Nadal popularne są długie, hollywoodzkie limuzyny, ale i unikalne, przedwojenne auta wprawiają gości w zachwyt. Taki pojazdy szczególnie pasują do uroczystości w stylu retro. Gdy aura sprzyja, wiele Par Młodych decyduje się na bryczki, które same w sobie są niezwykle romantyczne. Jeśli jesteśmy odporni na mróz, to i sanie ciągnięte przez konie wchodzą w rachubę. Często ślubna kawalkada przybiera charakter hobby i młodzi ludzie przed kościół zajeżdżają motocyklami, skuterami, samochodami terenowymi czy rajdowymi.


Odpowiedni rodzaj dekoracji

Każdy rodzaj z wyżej wymienionych pojazdów wymaga stosownej dekoracji Nie wypada przecież do ubłoconego Jeepa Wranglera przywiązać różowych wstążeczek. To oczywiście kwestia dobrego smaku. Jeżeli zdecydujemy się na samochód od „sąsiada”, który wygląda stosownie, to mamy do wyboru cały szereg dekoracji. Do maski samochodu można przypiąć balony, kwiaty, girlandy, perełki, akcenty wstążkowe na lusterka, anteny, czy klamki.


Kwiaty jakodekoracje

Jeśli zamierzamy przystroić pojazd kwiatami, to stajemy przed kolejnym wyborem: naturalne czy sztuczne? Naturalne kwiaty oczywiście wyglądają piękniej, ale mają także swoje mankamenty. Przede wszystkim z czasem tracą swój urok po kilku godzinach działania promieni słonecznych i wiatru. Zimą oczywiście marzną, a jesienią mokną. Praktyczniej jest wiec zdecydować się na plastikowy odpowiednik kwiatów, który wcale nie musi wyglądać gorzej, ale na pewno jest zdecydowanie bardzie trwały. Zadbajmy też o właściwe mocowanie ozdób, aby te przetrwały próbę ciężkich warunków atmosferycznych.


Symboliczne ślubne napisy

Wzorem „amerykańskim” samochód ten powinien posiadać rejestrację z napisem „Nowożeńcy”, „Para Młoda”, „Państwo Młodzi” czy imiona młodych małżonków. Aby ślubno-weselna kawalkada była barwniejsza i jednolita, można pokusić się o skromne akcenty dekoracyjne dla naszych gości, które przystroją także ich pojazdy. Czy warto dekorować samochód do ślubu? Czy może wystarczy, aby był ekskluzywny i niekonwencjonalny? No cóż, ślub i wesele teoretycznie ma się w życiu tylko raz, więc warto takiej uroczystości nadać szczególnego wymiaru, choćby przez odświętne dekoracje.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top