Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Przedmałżeńskie procedury w USC

Przedmałżeńskie procedury w USC
Jeśli zdecydujecie się na zawarcie związku małżeńskiego w USC będziecie musieli dopełnić kilku formalności. W Urzędzie należy stawić się osobiście co najmniej na miesiąc przed planowaną datą ślubu w celu podpisania zapewnienia o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa

Dokumenty jakie będą wymagane to dowód osobisty oraz odpis skrócony aktu urodzenia. Jeśli któreś z Was jest rozwiedzione dodatkowo będzie potrzebowało skróconego odpisu aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie. Od osób owdowiałych w urzędzie wymaga się natomiast przedłożenia aktu zgonu współmałżonka. Zgodnie z polskim prawem w związek małżeński wstąpić mogą jedynie osoby, które ukończyły 18 – ty rok życia. W uzasadnionych przypadkach sąd może wydać zgodę na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła 16 lat.


Opłaty i inne ważne rzeczy

Opłata skarbowa jaka pobierana jest za sporządzenie aktu małżeństwa to 84 zł. Wydanie odpisu skróconego aktu urodzenia to koszt rzędu 22 zł. Urząd Stanu Cywilnego we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Włodkowica 20/22. Dział Małżeństw zlokalizowany jest na parterze w pokoju nr 2. Telefon kontaktowy (71) 777 91 55 lub 777 91 89. Godziny urzędowania: pn, wt, czw, pt, - 8.00 – 15.15, śr – 8.00 – 17.15. W przypadku zawierania ślubu konkordatowego procedury jakich dopełnia się w USC są bardzo podobne. W należy złożyć te same dokumenty co w przypadku ślubu cywilnego oraz podpisać zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Urzędnik wyda wtedy odpowiednie zaświadczenie w celu przedłożenia w kościele zawierania ślubu. Ważność tego dokumentu wynosi 3 miesiące.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top