Potrawy na wesele. Te pięć dań musisz podać koniecznie!
Niekwestionowana królowa zup – domowy rosół
Niekwestionowanym liderem wśród zup w tradycyjnej kuchni polskiej od wielu lat jest domowy rosół. Zupa ta stanowi obowiązkowe danie podczas niedzielnych obiadów oraz rodzinnych spotkań. Nie może też jej zabraknąć w weselnym menu. Wybierając rosół na wesele, ma się tę pewność, że większość gości lubi tę zupę, w przeciwieństwie do popularnych i często podawanych flaków. Przepisy kulinarne na rosół nie są skomplikowane, dlatego na pewno przypadnie on każdemu uczestnikowi wesela.
Co ważne, warto zadbać o to, aby zupa była wykonana z jak najlepszych składników. Dobrej jakości rosół powinien być wykonany z kilku gatunków mięs (w tym drobiowego, wołowego oraz wieprzowego), ważne jest też dodanie dużej ilości warzyw oraz gotowanie trwające przynajmniej kilka godzin. Idealnym dopełnieniem tej zupy będzie domowy, ręcznie wyrabiany makaron oraz duża ilość pietruszki lub lubczyku, która zagwarantuje niepowtarzalny smak oraz aromat potrawy.
Alternatywa dla schabowego – kotlet szwajcarski nadziewany serem i szynką
Kotlet po szwajcarsku, określany także jako cordon bleu, stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego schabowego. Uwzględniony w menu weselnym będzie smakował zarówno starszym, jak i najmłodszym gościom. Doskonale syci, a rozpływający się ser sprawia, że każdy ma ochotę na dokładkę. Kotlet po szwajcarsku może być wykonany nie tylko z fileta z kurczaka, dużą popularnością cieszy się także mięso schabowe oraz cielęcina. Umieszczona w środku szynka (najlepiej wędzona lub szwarcwaldzka) nadadzą temu daniu wykwintnego charakteru. Kotlet doskonale komponuje się z surówką ze świeżych warzyw oraz purre ziemniaczanym.
Dla tych, którzy nie jedzą mięsa – faszerowana papryka
Z uwagi na to, że coraz więcej osób nie je dań mięsnych, warto w swoim menu weselnym uwzględnić także dania jarskie. Oczywiście oprócz różnego rodzaju przekąsek, ważne jest zapewnienie przynajmniej jednego lub dwóch ciepłych dań, które ze smakiem spożyją osoby na diecie wegetariańskiej. Niekwestionowanym liderem na weselach i przysmakiem dla jaroszy jest papryka faszerowana kaszą jaglaną oraz warzywami. Jest daniem bardzo sycącym oraz aromatycznym. Będzie doskonale komponowała się z dodatkami takimi jak świeże sałaty oraz chrupiące bruschetty. Takie dania warto uwiecznić na zdjęciach, aby mieć piękne fotografie ślubne z sowicie zastawionym stołem.
Strogonow z polędwicy wołowej
Strogonow, określany także jako Boeuf Stroganow stanowi kombinację tradycyjnej kuchni rosyjskiej oraz francuskiej. Podawany na ciepło, z gotowanymi ziemniakami lub kopytkami zaspokoi gusta kulinarne nawet najbardziej wybrednych gości. Podstawą strogonowa jest polędwica wołowa, krojona w długie i wąskie paski. Całość podsmaża się z pieczarkami oraz cebulą i podaje z aromatycznym sosem.
Dania na zimno – czyli carpaccio z buraka
Na weselu nie może zabraknąć także przystawek na zimno. Goście, którzy dużo czasu spędzają na parkiecie, pochodzą do stołu głównie po to, aby przekąsić coś na szybko. Oczywiście oprócz tradycyjnych sałatek, galaretek mięsnych oraz dań rybnych (np. ryby po grecku), na weselnym stole powinny znaleźć się potrawy, które zaskoczą niejedną osobę. Taką potrawą jest carpaccio z buraka, które łączy w sobie elementy tradycyjne, jak i nowoczesne podejście do gotowania. Połączenie pieczonych buraków, dodatku serów oraz orzechów będzie niezapomnianym przeżyciem kulinarnym, do którego przekonają się nawet starsi goście.
Artykuł sponsorowany