Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Pierwszy taniec – pomysły i rady

Pierwszy taniec - wesele - Mąż i żona
Po ceremonii ślubnej Młoda Para i ich weselni goście wyruszają do sali weselnej, gdzie wspólnie celebrować będą ten Wielki Dzień. Zanim jednak weselnicy ruszą na parkiet, Państwo Młodzi wykonują swój pierwszy taniec jako małżonkowie. Taniec ten ma znaczenie symboliczne, a przygotowania do niego Młodzi rozpoczynają na kilka tygodni przed uroczystością. Zobacz jak sprawić, że Wasz występ będzie niezapomnianym przeżyciem.

Dla każdej z par, która przygotowuje się do ślubu i wesela, pierwszy taniec weselny wiąże się z dużymi emocjami. Po zaślubinach, tuż po wejściu na weselną salę, Młodzi po raz pierwszy zatańczą jako mąż i żona. To piękna, ale także stresująca chwila, ponieważ tańczącej parze przyglądają się wszyscy zgromadzeni goście. Aby wypaść jak najlepiej pary przygotowują się do tej chwili na kilka tygodni wcześniej.

Lekcje tańca dla narzeczonych

Aby dobrze przygotować się do pierwszego tańca, jak również kolejnych, Młodzi decydują się jeden z dwóch sposobów:

  • zapisanie się do szkoły tańca

  • wypożyczenie płyt DVD z kursem tańca

Częściej pary decydują się na pierwszą z opcji. Oczywiście nie trzeba od razu zapisywać się na roczny kurs tańca. Zazwyczaj wystarcza kilka lekcji. Szkoły tańca oferują również kursy tańca dla narzeczonych, podczas których pary przygotowują swój pierwszy taniec (choreografię, muzykę), ale także poznają inne tańce - wszakże wesele to dzień w którym zarówno Państwo Młodzi, jak i ich goście tańczą do "białego rana". 
Koszt jednej lekcji z profesjonalnym instruktorem zamyka się w kwocie około 25 zł. Aby dobrze nauczyć się danego układu, potrzebne jest około 5 godzin nauki. Dlatego koszt całego, skróconego kursu tańca wyniesie Parę Młodą blisko 250 zł. Drugą formą nauki jest wypożyczenie płyt DVD i poznanie tajników tańca towarzyskiego w zaciszu własnego domu. Z jednej strony jest to na pewno oszczędność, ale z drugiej ryzyko - płyta nie zastąpi nam bowiem profesjonalnego instruktora, który doradzi czy skoryguje ewentualne błędy.

Symboliczny pierwszy taniec

Dlaczego ten pierwszy taniec jest aż tak istotny? Ponieważ oprócz zaprezentowania się przed zaproszonymi gośćmi, taniec Młodych jest symbolem nierozerwalnego związku małżeńskiego, jaki będą tworzyć nowi małżonkowie. Zwykle pary tańczą na środku sali, a goście tworzą wokół nich duży krąg. Zaraz po zakończeniu tańca, zgodnie z tradycją, goście unoszą Parę Młodą wraz z krzesłami na których siedzą i następuje tzw. powietrzne całowanie.

Inną niezmiernie ważną tradycją weselną są Podziękowania dla Rodziców - przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.


Wasza piosenka na pierwszy taniec

Wybór utworu na pierwszy taniec jest niezwykle trudny. Zwykle Młodzi wybierają taki podkład muzyczny, który kojarzy im się z wyjątkowymi chwilami w ich życiu - pierwszym pocałunkiem czy dniem w którym się poznali. Odkąd pierwsze tańce stały się tanecznym show, Pary Młode mogą wybierać spośród ogromnej ilości utworów - od klasycznych piosenek o miłości, po energiczną muzykę taneczną. Utwory zmieniają się podczas jednego tańca, a Młodzi prezentują różne style i różne tempa, a przede wszystkim, pierwszy taniec staje się w ostatnich czasach widowiskiem, które stanowi ciekawy punkt programu wesela.

Szeroki wybór utworów na wesele znajdziesz na naszej stronie w kategorii Piosenki Weselne. Poniżej przedstawiamy 20 propozycji piosenek na pierwszy taniec:

1. Lady Pank – "Zawsze tam gdzie ty"
2. Seweryn Krajewski – "Wielka miłość"
3. Krzysztof Krawczyk – "Bo jesteś Ty"
4. Wilki – "O miłości"
5. Natalia Kukulska – "Zakochani"
6. Karolina Kozak – "Razem zestarzejmy się"
7. Stachursky – "Zostańmy razem"
8. Grzegorz Tomczak – "Niebieska Piosenka"
9. Dwa Plus Jeden – "Windą do nieba"
10. Bajm – "Być z Tobą"
11. Piotr Rubik – "Psalm dla Ciebie"
12. Farba – "Chcę tu zostać"
13. Anna Jantar – "Przetańczyć z Tobą chcę"
14. Krzysztof Kiliański – "Prócz Ciebie nic"
15. Krzysztof Krawczyk – "Weselne Preludium"
16. Paulla – "Od dziś"
17. Kayah – "Prócz ciebie nic"
18. Irena Jarocka – "Wymyśliłam Cię"
19. Marek Grechuta – "Będziesz moją panią"
20. Piotr Szczepanik – "Kochać"

Dekoracja weselne tworzą nastrój

Oprócz wyboru piosenki na pierwszy taniec, bardzo ważna jest dekoracja, która zarazem tworzy odpowiedni nastrój. Oto nasze dwie propozycje na oryginalną dekorację:

1. Ułożenie na środku sali koła lub serca z kwiatów, które zrobione będą z bibuły lub z balonów w kształcie serc. Młodzi tańczą wewnątrz tego symbolicznego serca. Taka sceneria będzie na pewno niesamowitym przeżyciem zarówno dla Młodej Pary, jak i wszystkich zaproszonych gości weselnych.

2. Kolejnym pomysłem mogą być balony w kształcie serc spadające z sufitu w momencie rozpoczęcia przez Młodych pierwszego tańca. Ten element zapewne uświetni show i jeszcze bardziej wzmocni symbolikę pierwszego tańca

Pomysłów jest zapewne o wiele więcej. Jednak wszystko zależy osób odpowiedzialnych za stworzenie podniosłej atmosfery podczas pierwszego tańca.


Oryginalny pomysł na pierwszy taniec

Niektóre pary chcą już pierwszym wyjściem na parkiet oszołomić przybyłych gości. Dlatego decydują się na niepowtarzalny taniec, który na długo pozostanie w pamięci uczestników wesela zebranych na sali. Takim oryginalnym pomysłem może być połączenie dwóch skrajnie różnych utworów. Pierwszy z nich zwyczajowo ma charakter spokojny. Młodzi tańczą wtuleni w siebie, a goście ze wzruszeniem przyglądają się tej wyjątkowo romantycznej scenie. Drugi utwór, w o wiele żywszym tempie, to po prostu świetna zabawa, wesołe pląsy i radosne podskoki. Państwo Młodzi są bowiem nie tylko parą, ale także najlepszymi przyjaciółmi. Po kilku minutach tańca, który może zawierać w sobie elementy kanaretowe - zabawne stroje czy gadżety - małżonkowie zapraszają do zabawy gości weselnych. Tak rozpoczyna się zabawa i tańce na parkiecie. Wasz pierwszy taniec może mieć spokojny, romantyczny charakter, ale może również być pokazem Waszych umiejętności tanecznych i poczucia humoru. Postawcie na kreatywność, a bez wątpienia Wasz pierwszy taniec będzie znakomitym wstępem do świetnej zabawy na Waszym weselu.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (2)
  • Portal imprezowy ObslugaImprez.pl 2020-03-06, 13:14

    Porady, piosenki, układy taneczne, dekoracje itd. wszystko to jest ważne na własnym ślubie, super że są tacy doradcy jak tutaj.
    Polecam również zajrzeć na stronę http://obslugaimprez.pl/wyjatkowy-pierwszy-taniec-czesc-1/ tam jest pokazany na filmie każdy taniec krok po kroku i nie tylko.

  • Kamila 2017-10-20, 08:51

    My mieliśmy jakieś tam swoje pomysły, ale ostatecznie posłuchaliśmy się Di Somma Dance, która nam dobrze doradziła w wielu kwestiach.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top