Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Tradycje weselne - podziękowanie rodzicom

podziękowanie rodzicom - tradycja ślubna - wesele.com.pl
Dotychczas naszą najbliższą rodzinę stanowili rodzice (również rodzeństwo), jednak to właśnie w dniu wesela tak naprawdę decydujemy, że w dalszą drogę wyruszymy z naszym mężem lub żoną. Stąd często mówi się o "nowej drodze życia". Zgodnie z tradycją, podczas imprezy weselnej nie może zabraknąć tak ważnego punktu programu jakim są podziękowania dla rodziców.

Mniej więcej ćwierć wieku mija zanim decydujemy się na opuszczenie rodzinnego gniazda i założenie nowej, własnej rodziny. Przez te wszystkie lata nasi rodzice byli z nami "na dobre i na złe" - bez składania przysięgi, bez czasu na "dotarcie" - z z wielkiej, bezwarunkowej miłości. To właśnie rodzice zazwyczaj pomagają w przygotowaniach do ślubu, wspierają finansowo, tak aby ślub ich dzieci był dla nich wyjątkowym, niezapomnianym i szczęśliwym przeżyciem. Dlatego właśnie jedną z tradycji weselnych są uroczyste podziękowania rodzicom za ich miłość, ciepło, pomoc i wsparcie przez wszystkie lata naszego życia, aż do dziś, kiedy to stajemy na ślubnym kobiercu i decydujemy się opuścić dom rodzinny.

Szukasz pomysłu na podziękowania dla rodziców?

Najbardziej standardową formą składania podziękowań rodzicom podczas wesela, jest krótka przemowa, wręczenie kwiatów i prezentu, a także wspólny taniec. Pomysł wydaje się być absolutnie prosty, jednak to tylko pierwsze wrażenie. Ten rodzaj podziękowań, dla osoby, która nie jest przyzwyczajona do przemówień publicznych, może być nie lada wyzwaniem. Dlatego pamiętaj, że sam gest jest niezmiernie ważny i wzruszający dla Waszych rodziców. Nie zmuszaj się do ekstrawaganckich form jeśli po prostu tego nie czujesz. Jeśli jednak wiesz, że chcesz zrobić coś zaskakującego, co zapadnie w pamięć wszystkim gościom weselnym, możesz wybrać jeden z bardziej kreatywnych pomysłów.

Oryginalne podziękowania dla rodziców - bądź kreatywny!

Jeśli znajdziesz nieco czasu na przygotowanie się do tej chwili, koniecznie pamiętaj o prezentacji zdjęć i filmów z Waszego dzieciństwa. Przygotowanie jej nie zabiera wiele czasu, a jej oglądanie stanowi ogromną frajdę zarówno dla Waszych rodziców, jak i gości weselnych. Zdjęcia okraszone zabawnymi komentarzami, będą świetną rozrywką dla wszystkich zgromadzonych na weselu osób. 

Możesz również zdecydować się na podziękowania jeszcze przed ślubem, a w trakcie wesela pokazać gościom zdjęcia lub film np. ze wspólnego z rodzicami wyjazdu na zorganizowaną przez Was w ramach prezentu wycieczkę. Po wyświetleniu wspomnień z wyprawy koniecznie ponownie podziękujcie rodzicom podkreślając jak ważne jest dla Was ich wsparcie.

Przemowy publiczne nie są Twoją mocną stroną? Nie musisz organizować podziękowań w tej formie. Zaplanujcie dla Waszych rodziców wspólny wyjazd, dzień w SPA, zwiedzanie czy wyjście do dobrej restauracji. Podarujcie rodzicom zaproszenia na to spotkanie jeszcze podczas imprezy weselnej, aby wiedzieli, że pamiętaliście o nich w tym dniu.

Prezent dla rodziców od Pary Młodej

Tradycyjnie, składając życzenia rodzicom, wręcza się im kwiaty i np. butelkę dobrego alkoholu czy pamiątkę z naszego ślubu. Dobrym pomysłem jest wpomniane wyżej wspólne spędzenie czasu. Nic bowiem nie sprawi rodzicom większej radości, niż wspólna przygoda podczas wyjazdu na weekend czy wizyta w dobrej restauracji na którą ich zaprosimy. Miłym gestem będzie również zaproszenie rodziców do naszego domu, gdzie na spokojnie, w domowej atmosferze po prostu porozmawiamy, powspominamy i podziękujemy za to wszystko co dali nam rodzice przez lata wychowywania nas. To bodaj najprostszy sposób, ale pamiętaj - każdy jest dobry. Najważniejsze jest to, aby podziękowania płynęły prosto z serca, były powiedziane naszymi słowami, tak jak to czujemy. 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top