Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Obowiązkowe kursy przedmałżeńskie

Obowiązkowe kursy przedmałżeńskie
Jednym z obowiązków narzeczonych, dopełniających formalności związanych ze ślubem kościelnym jest odbycie nauk przedmałżeńskich. Jest to szereg około 10 – ciu spotkań realizowanych w formie pogadanki, dyskusji lub wykładu.

Poruszane są na nich tematy związane z wiarą, oczekiwaniami przyszłej młodej pary czy też wspólnym życiem małżeńskim i rozwiązywaniem konfliktów. Prowadzone są przeważnie przez księży lub psychologów.
 

W parafiach lub ośrodkach rekolekcyjnych

Zajęcia te realizowane są przy niektórych parafiach lub tez w ośrodkach rekolekcyjnych. Nie ma obowiązku odbywania nauk w swojej parafii warto więc rozejrzeć się za najciekawiej prowadzonymi kursami. Nie wszystkie spotkania przeprowadzane są w ciekawy sposób, dlatego narzeczeni nie raz traktują je jako przykry obowiązek. Warto zasięgnąć więc opinii innych młodych par, gdzie w okolicy organizowane są najbardziej wartościowe kursy. Dobrze prowadzone mogą stać się ważnym doświadczeniem w życiu obojga narzeczonych.
 

Zajęcia weekendowe

Dla osób, które dysponują mniejszą ilością czasu organizowane są wyjazdowe kursy weekendowe. Zaczynają się one zazwyczaj w piątek wieczorem, a kończą w niedzielę po południu. Realizowany jest na nich cały wymagany program. Informacje na temat takich zajęć, realizowanych w różnych miejscach Polski można znaleźć w sieci.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top