Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Kursy przedmałżeńskie w Sosnowcu

Kursy przedmałżeńskie w Sosnowcu
Jednym z obowiązków par młodych pragnących przyjąć sakrament małżeństwa jest odbycie nauk przedmałżeńskich i spotkań w poradni życia rodzinnego. Nauki prowadzone są przy większości parafii. Nie macie jednak obowiązku odbycia ich w tej samej w której zawieracie ślub.

Zazwyczaj odbywają się one raz bądź dwa razy na tydzień, przez okres około dwóch miesięcy. Zdarzają się także kursy weekendowe, przypominające formą studia zaoczne oraz kursy skrócone, często wyjazdowe na których w ciągu 3 – 4 dni realizowany jest cały materiał zajęć.


Kursy weekendowe lub raz w tygodniu

Forma kursów to zwykle wykład, dyskusja czy luźna pogadanka. Prowadzone są zarówno przez osoby duchowne – księży, katechetów, jak i świeckie osoby posiadające odpowiednie przygotowanie. Podczas poszukiwania najbardziej odpowiadającego Wam kursu sprawdźcie opinie innych narzeczonych. Nie wszystkie zajęcia prowadzone są równie interesująco. Te najciekawsze mogą mieć terminy zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem, warto więc jak najszybciej zdecydować się na miejsce jego odbycia. Zazwyczaj uczestnictwo jest bezpłatne. Dobrze jednak się dopytać, niektóre ośrodki pobierają opłatę za realizaję zajęć.

Informacje na temat terminów odbywania się kursów umieszczane są zazwyczaj na stronach internetowych organizujących je parafii.

Informacje na temat zajęć prowadzonych w Sosnowcu:
http://www.rodzina.sosnowiec.pl/narzeczeni/5c.php

Terminy kursów odbywających się na terenie całego kraju odnaleźć możecie pod adresem:
http://www.spotkaniamalzenskie.pl/pl/terminy_spotkan_dla_malzenstw

Natomiast terminarz spotkań przedmałżeńskich organizowanych na terenie archidiecezji katowickiej znajduje się na jej stronie:
http://www.rodzina.archidiecezja.katowice.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top