Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kursy przedmałżeńskie

Kursy przedmałżeńskie
Jeśli zamierzacie przyjąć sakrament małżeństwa, jednym z Waszych obowiązków jest odbycie tzw. nauk przedmałżeńskich. Prowadzone są one przy niektórych parafiach przez osoby duchowne, długoletnie małżeństwa lub osoby przeszkolone np. psychologów.

Mogą być prowadzone w formie wykładów, pogadanek lub indywidualnej pracy i rozmowy pomiędzy narzeczonymi. Na zajęciach tych poruszane są kwestie wiary, przyszłego wspólnego życia, oczekiwań małżonków, umiejętności rozwiązywania problemów i naturalnego planowania rodziny.
 

Pewna liczba spotkań

Zazwyczaj odbywają się raz, dwa razy na tydzień przez około 2 miesiące. Jeśli macie mało czasu możecie skorzystać z oferty kursów weekendowych. W tym przypadku zajęcia zazwyczaj mają charakter wyjazdowy, rozpoczynają się w piątek po południu, a kończą w niedzielę wieczorem. W trakcie trzech dni przeprowadzany jest cały obowiązkowy materiał.
 

Zajęcia poza parafią

Narzeczeni nie mają obowiązku odbywać zajęć w swoich parafiach bądź też w parafii zawierania ślubu, dlatego warto dowiedzieć się gdzie przeprowadzane są najciekawsze kursy. Najlepszym źródłem informacji są pary młode, które odbywały już dane szkolenie. Należy pamiętać, że zajęcia które cieszą się największym zainteresowaniem młodych par, mogą mieć z dużym wyprzedzeniem zarezerwowane wszystkie miejsca. Warto więc za kursem rozejrzeć się wcześniej, by jego odbycie nie było tylko przykrym obowiązkiem ale i doświadczeniem, które wiele wniesie w Wasze wspólne życie.
 

Nie tylko w Siedlcach

W Siedlcach kursy dla narzeczonych odbywają się min. przy parafii Katedralnej Niepokalanego Poczęcia NMP, parafii pw. Bożego Ciała oraz parafię św. Józefa.  Jeśli decydujecie się na odbycie kursów weekendowych poszukać możecie zajęć prowadzonych poza Siedlcami. Prowadzone są one zazwyczaj w różnych ośrodkach katechetycznych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top