Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Niezbędne formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego

Niezbędne formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego
Jedną z przedślubnych formalności jaką musi dopełnić przyszła młoda para, jest stawienie się w Urzędzie Stanu Cywilnego wraz z dowodem osobistym. Potrzebny może być także odpis skrócony aktu urodzenia.

Osoby które, już wcześniej wstępowały w związek małżeński mogą zostać poproszone o dołączenie dokumentów potwierdzających jego rozwiązanie. Jest to odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie dla osób rozwiedzionych oraz odpis skrócony aktu zgonu współmałżonka dla osób owdowiałych. W przypadku gdy wymagany akt został sporządzony w tutejszym urzędzie, złożenie jego odpisu nie będzie konieczne.
 

Zaświadczenie o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa

Przed kierownikiem USC narzeczeni podpisują zaświadczenie o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie ich małżeństwa. Po dokonaniu tej formalności, złożeniu wymaganych dokumentów oraz uiszczeniu opłaty skarbowej w wysokości 84 zł może zostać ustalona data ślubu. Według ustawy, odo momentu dopełnienia wszystkich formalności, do ślubu musi upłynąć co najmniej miesiąc. Jeśli występują wyjątkowe okoliczności, na pisemny wniosek narzeczonych termin też może ulec skróceniu.
 

Inne informacje

Narzeczeni, którzy starają się o dopełnienie formalności związanych ze ślubem konkordatowym po dopełnieniu powyższych formalności otrzymają zaświadczenie, które następnie mogą przedłożyć w parafii. Należy pamiętać, iż zaświadczenie to posiada trzymiesięczną ważność. W Mysłowicach Urząd Stanu Cywilnego zlokalizowany jest przy ulicy Strumieńskiego 5. Telefon kontaktowy (32) 225 10 85. Adres email:usc@myslowice.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top