Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Nauki przedślubne dla narzeczonych

Nauki przedślubne dla narzeczonych
Obowiązkiem narzeczonych pragnących zawrzeć ślub wyznaniowy jest odbycie nauk przedmałżeńskich przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Organizowane są one przy niektórych kościelnych parafiach, nie ma jednak obowiązku uczęszczania na nie w parafii zawierania ślubu.

W przypadku, gdy oboje z narzeczonych posiadają odpowiednie zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu z ostatniej klasy liceum, istnieje możliwość zwolnienia z obowiązku ich odbycia. Zajęcia prowadzone są w formie grupy dyskusyjnej bądź też pogadanki, przez księży, katechetów lub też inne wyszkolone osoby, np. psychologów. Poruszane są na nich tematy dotyczące tematyki wiary, życia rodzinnego, małżeństwa oraz naturalnych metod planowania rodziny. Termin interesujących Was nauk dobrze zarezerwować już wcześniej. Najciekawiej prowadzone zajęcia bardzo często na długo przed rozpoczęciem ich odbywania nie posiadają już wolnych miejsc.
 

Kursy polecane przez inne młode pary

Warto poszukać kursów polecanych przez inne młode pary, by ich odbycie nie było przykrym obowiązkiem. Dobrze prowadzone będą interesującym doświadczeniem mobilizującym do refleksji nad własnym związkiem i wiarą. Zazwyczaj mają one charakter cotygodniowy, prowadzone przez około dwa do trzech miesięcy lub też weekendowy. Coraz częściej można spotkać kursy skrócone, z reguły wyjazdowe, na których w ciągu trzech dni przerabiany jest cały materiał. Po zakończeniu kursu otrzymacie zaświadczenie o ich odbyciu, które przedkłada się w parafii, w której zawieracie ślub.
 

Zajęcia w Ośrodku Spotkań Małżeńskich

W Gdyni zajęcia takie prowadzone są między innymi przez Ośrodek Spotkań Małżeńskich. W serwisie internetowym ośrodka znajdują się informacje na temat bieżących zajęć i dostępności wolnych miejsc na nich. W niektórych parafiach kursy odbywają się prawie przez cały rok. Na stronach archidiecezji Gdańskiej odnaleźć można wszystkie parafie, które takich nauk udzielają w Gdyni i całym Trójmieście.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top