Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Nauki przedmałżeńskie w Mysłowicach

Nauki przedmałżeńskie w Mysłowicach
Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa zobowiązani są do odbycia obowiązkowych nauk przedmałżeńskich. Są to zajęcia prowadzone w formie wykładów, dyskusji lub pracy w grupach. Poruszane są na nich zagadnienia związane z życiem w rodzinie, rozwiązywaniem sporów itp

Zazwyczaj odbywają się one raz w tygodniu przez około 2 miesiące, (około 10 spotkań). Dla tych z Was, którzy nie posiadają wystarczającej ilości czasu organizowane są wyjazdowe rekolekcje dla narzeczonych. Odbywają są one w weekendy, zaczynają się w piątek po południu a kończą w niedzielę wieczorem. Na takich kursach przeprowadzany jest cały wymagany materiał. Obowiązkiem narzeczonych są także, zazwyczaj trzy, wizyty w Poradni Życia Rodzinnego.
 

Na kursy można chodzić poza parafią

Narzeczeni nie mają obowiązku odbywania kursów w tej samej parafii, w której zawierają ślub. Warto jest więc poszukać najbardziej interesujących zajęć. Odpowiednio prowadzony kurs, może okazać się nie tylko przykrym obowiązkiem ale i niekalcynującym doświadczeniem. Warto więc zasięgnąć opinii innych młodych par gdzie przeprowadzane są najciekawsze kursy. Należy pamiętać, iż zajęcia które cieszą się największą popularnością, z dużym wyprzedzeniem wszystkie miejsca mogą mieć zajęte. Informacje na temat kursów przedmałżeńskich oraz godzin otwarcia Poradni w Mysłowicach oraz okolicach znaleźć można na stronie Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top