Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Nauki przedmałżeńskie

Nauki przedmałżeńskie
Jednym z obowiązków narzeczonych pragnących zawrzeć ślub kościelny jest odbycie tzw. kursów przedmałżeńskich. Jest to szereg spotkań na których poruszane są tematy związane z wiarą, rodziną, rozwiązywaniem małżeńskich problemów itp.

Dobrze prowadzone mogą wnieść naprawdę wiele do życia dwojga narzeczonych. Organizowane są przy niektórych parafiach, a jeśli mają charakter weekendowy i wyjazdowy także w innych obiektach. Narzeczeni nie mają obowiązku uczestniczenia w zajęciach w swojej parafii, bądź też w tej, której zamierzają zawrzeć ślub. Warto więc dowiedzieć się gdzie kursy, według opinii młodych par prowadzone są najciekawiej. Te najbardziej interesujące mogą nie mieć już miejsc tuż przed rozpoczęciem, dobrze jest więc wpisać się na listę dużo wcześniej
 

Czas trwania kursów

Zajęcia odbywają się zazwyczaj przez około 2 miesiące, raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli nie dysponujecie odpowiednia ilością czasu, skorzystać możecie z ofert kursów przyspieszonych. Odbywają się one zazwyczaj w weekendy. Zaczynają przykładowo w piątek po południu, a kończą w niedzielę wieczorem. W tym czasie realizowany jest pełny program, tak jak w pozostałych typach kursów. Poszukując odpowiednich zajęć należy sprawdzić czy w danej parafii przyjmowane są zapisy od osób należących do innych parafii. W Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny przyjmowani są tylko narzeczeni należący do tutejszego dekanatu.
 

Informacje dotyczące spotkań

Informacje na temat kursów odbywających się w Jaworznie i okolicach znaleźć można w Internecie. Niektóre parafie na swoich stronach internetowych zamieszczają ogłoszenia o datach rozpoczęcia najbliższych kursów.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top