Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kursy przedślubne w Lubinie

Kursy przedślubne w Lubinie
Podczas dopełniania formalności związanych ze ślubem kościelnym, narzeczeni poproszeni zostaną o dostarczenie zaświadczenia potwierdzającego odbycie nauk przedmałżeńskich.Nauki lub tez inaczej kursy przedmałżeńskie to szereg spotkań mających przygotować narzeczonych do wspólnego małżeńskiego życia.

Podczas zajęć prowadzonych przez osoby duchowne, długoletnie małżeństwa bądź psychologów zakochani uczą się min. jak rozwiązywać małżeńskie konflikty. Poruszane są także tematy dotyczące roli Boga w ich życiu, oczekiwań jakie wiążą ze swoim małżeństwem czy też metod naturalnego planowania rodziny. Prowadzone są w formie wykładów, dyskusji czy też pracy w parach.
 

Obowiązek nauk w kościele katolickim

Narzeczeni bardzo często starają się uniknąć odbycia nauk, traktując je jako przykry obowiązek. Wystarczy jednak wyszukać najciekawiej prowadzone zajęcia, a stać się one mogą ważnym życiowym doświadczeniem. Nie ma bowiem obowiązku odbycia nauk w swojej parafii. Narzeczeni mogą sami zdecydować, na które zajęcia uczęszczać. Należy jednak dobrze dopytać księdza, który udzielać będzie ślubu, może on nie respektować niektórych kursów. Kursy odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu i trwają około dwóch miesięcy. Jest to szereg zazwyczaj 10-ciu spotkań.
 

Kursy weekendowe

Dla tych, którzy nie dysponują odpowiednią ilością czasu organizowane są tzw. kursy weekendowe. Zaczynają się one w piątek wieczorem a kończą w niedzielę po południu, a realizowany jest na nich taki sam program jak podczas cotygodniowych spotkań. Ze względu, iż są one zazwyczaj wyjazdowe i wliczone są w nie także dwa noclegi, narzeczeni za udział w nich będą musieli zapłacić. Warto pamiętać, iż na najciekawiej prowadzone zajęcia, listy uczestników mogą być zapełnione z dużym wyprzedzeniem.
 

Dobrze jest zadbać o to wcześniej

Dobrze jest więc wcześniej zarezerwować sobie miejsce. W Lubinie kursy przed małżeńskie prowadzone są w parafii p.w.św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Informacje na teram terminów rozpoczęcia zajęć znaleźć można na stronach internetowych parafii.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top