Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Kursy przedmałżeńskie w Głogowie

Kursy przedmałżeńskie w Głogowie
Jednym z obowiązków jakie muszą dopełnić narzeczeni pragnący zawrzeć sakrament małżeństwa jest uczestnictwo w naukach przedmałżeńskich. Są to spotkania prowadzone zazwyczaj w formie forum dyskusyjnego lub wykładów, przez księży bądź też odpowiednio przygotowane osoby świeckie.

Na zajęciach tych poruszane są tematy dotyczące oczekiwań narzeczonych względem swojej przyszłości, rozwiązywania konfliktów w związku czy też miejsca wiary w życiu obojga narzeczonych.
 

Kursy - nauki przedmałżeńskie

Kursy prowadzone są przy wybranych parWarto dowiedzieć się gdzie w okolicy przeprowadzane są najciekawsze zajęcia i wcześniej wpisać się na listę.afiach lub w innych ośrodkach duszpasterskich. Nie ma obowiązku odbywania ich w parafii do której się przynależy. Zajęcia, które cieszą się największym zainteresowaniem par młodych, tuż przed ich rozpoczęciem mogą nie mieć już wolnych miejsc. Zajęcia prowadzone są w różnych systemach raz bądź dwa razy w tygodniu lub w weekendy. Jest to około 10 spotkań, które realizowane są przez 2 – 3 miesięcy. Dla osób które nie dysponują dużą ilością czasu, organizowane są kursy przyspieszone, zazwyczaj weekendowe, na których w trakcie trzech dni omawiany jest cały materiał.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top