Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Konieczne formalności w USC w Sosnowcu

Konieczne formalności w USC w Sosnowcu
Aby Wasze małżeństwo posiadało skutki prawne zarówno w przypadku zawierania ślubu cywilnego jak i ślubu konkordatowego w kościele, musicie dopełnić pewnych formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sosnowcu.

W pierwszym przypadku udać się można do dowolnego oddziału, natomiast w przypadku zawierania ślubu konkordatowego musi być to jednostka odpowiednia dla miejsca stałego zameldowania jednego z narzeczonych. Niezbędną formalnością jest podpisanie osobiście przez przyszłą parę młodą zaświadczenia o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Aby tego dokonać należy wcześniej przedłożyć wymagane dokumenty. Konieczny jest dowód osobisty do wglądu oraz aktualny odpis skrócony aktu urodzenia. Dodatkowe dokumenty wymagane są od osób, które już wcześniej zawierały związek małżeński. Jest to aktualny odpis skrócony aktu małżeństwa wraz z adnotacją o rozwodzie w przypadku osób rozwiedzionych. Wdowy oraz wdowcy dostarczyć będą musieli natomiast aktualny odpis skrócony aktu zgonu małżonka.


Niezbędne fomalności

Po podpisaniu zapewnienia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa ustalana jest data ślubu. W przepadku ślubu cywilnego jest to 1 – 6 miesięcy. Ci narzeczeni, którzy decydują się tylko na ślub w kościele, termin ustalają w parafii jego zawierania. Pamiętać jedynie należy, iż zaświadczenie wydawane przez USC niezbędne do ślubu konkordatowego ważne jest przez 3 miesiące. Za sporządzenia aktu małżeństwa pobierana jest opłata w wysokości 84 zł.

Urząd Stanu Cywilnego w Sosnowu zlokalizowany jest przy alei Zwycięstwa 20. Wszystkich formalności dopełnia się w Rejestracji Małżeństw, pokój nr 105.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top