Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jedna z ważnych decyzji – wybór zespołu na wesele

Jedna z ważnych decyzji – wybór zespołu na wesele
Dobra zabawa na weselu jest związana z oprawą muzyczną. Tym zajmuje się zwykle zespół weselny, DJ lub wodzirej. Pewne funkcje można ze sobą połączyć. Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiednich utworów, co jest związane z obecnością gości w różnym wieku. Doświadczony zespół lub DJ z pewnością odejmie Wam wiele stresu z tym związanego.

Mowa tu o wielu składnikach tego przyjęcia, takich jak wybór właściwej sali oraz jej dekoracja, jedzenie oraz picie, a także muzyka, jaka uświetni wesele i porwie jego gości do tańca oraz dobrej zabawy. Dużą wagę przykłada się także do tego, jakim pojazdem para młoda dotrze pod ołtarz oraz potem, na salę weselną – często wybór pada, na zabytkowe auta lub samochody w inny sposób niebanalne, czyniące ślub jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Warto także wspomnieć o coraz lepszych zdjęciach ślubnych, dziś już wykonywanych przez profesjonalnego fotografa, z jego własną wizją artystyczną.


Zespół weselny i rola wodzireja

Warto pamiętać, że wokalista czy wokalistka zespołu będzie zarazem wodzirejem naszego wesela, musimy mieć pewność, że dobrze będzie zabawiać naszych gości. To jaką muzykę chcemy na naszym weselu, zależy od nas. Czy chcemy by nasze wesele było swojskie i decydujemy się na przaśną muzykę disco polo, czy wybieramy nowoczesne klimaty. Są też pary, które chcą na swoim weselu orkiestrę symfoniczną i pragną słuchać na swoim weselu muzyki klasycznej. Warto sugerować się własnym gustem oraz gustem naszych gości, tak by każdy mógł świetnie bawić się podczas naszej uroczystości.


Co zrobić by trafić w gusta gości?

Kogo by nie spytać o to, jak było na weselu, najczęściej pada odpowiedź: „Rewelacyjnie! Bawiliśmy się świetnie, aż mnie nogi bolą”. Co zrobić, by nasi goście na takie pytanie nie odpowiedzieli: „Tak sobie. Zespół jakoś tak smętnie przygrywał, wróciliśmy do domu zaraz po północy”? Odpowiedź wydaje się oczywista: znaleźć dobry zespół. Realizacja jest już jednak nieco trudniejsza. Jak się do tego zabrać?Zespołów weselnych wcale nie jest dużo – a już zwłaszcza tych dobrych. Warto jednak zauważyć, że każdy szanujący się zespół posiada nagrania wykonywanych przez siebie utworów. Ważne, aby pochodziły one z wesel, a nie z prób. Gdy przesłuchacie (a najlepiej – obejrzycie) płytę z nagraniami, na pewno zorientujecie się czy dana kapela oferuje to, czego szukaliście. Jeśli nie – warto szukać dalej.


Oprawa muzyczna z polecenia

Nie można tutaj zapomnieć o tzw. poczcie pantoflowej, która jest nieoceniona. Być może ktoś z kręgu waszych znajomych bądź rodziny będzie mógł polecić wam dobry zespół, który zna. Warto zwrócić uwagę również na to, co muzycy mają nam do zaoferowania. Większość zespołów posiada wodzireja (który najczęściej jest jednocześnie wokalistą). Jest to o tyle ważne, że na każdym weselu przyda się ktoś, kto zorganizuje jakąś zabawę dla dorosłych czy konkurs dla dzieci. Ułatwia to integrację gości. Zabawy weselne są bardzo popularne i nie warto z nich rezygnować. Należy jednak pamiętać o nagrodach dla gości – słodyczach dla dzieci i wódce dla dorosłych.

Bazę zespołów muzycznych wraz z demami ich twórczości znaleźć można w serwisie muzyka-wesele.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top