Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jakie menu na wesele wybrać?

Jakie menu na wesele wybrać?
Podczas planowania jest tak dużo rzeczy, że można coś przeoczyć. Jedną z takich często pomijanych części tego wyjątkowego dnia ślubu jest menu weselne. Wiele par szybko decyduje, że nie ma pojęcia, jak wybrać menu, więc po prostu zadowalają się tym, co jest oferowane na miejscu. Niestety, właśnie dlatego większość wesel ma to samo nudne i proste menu, które zwykle jest bardzo przeciętne.

Na co zwrócić uwagę, myśląc o menu weselnym?

Podobnie jak w przypadku wyboru miejsca, ustalenie menu weselnego może być dość skomplikowane. Oto główne punkty, których nie powinno się pomijać podczas planowania:

-rozpoczęcie planowania tak szybko, jak to możliwe. Przeznaczenie dużej ilości czasu na rozważenie i przemyślenie wszystkiego jest kluczowe. Zbyt często podczas planowania ślubu pary są zmuszone podejmować decyzje na ostatnią chwilę;

-budżet trzeba brać pod uwagę na każdym kroku. Nie ma sensu marnowania posiadanych pieniędzy – ustalenie budżetu jest kluczowe;

-myślenie nieszablonowo, jeśli chodzi o rodzaje posiłków, które można podawać. Tradycyjne miejsce weselne składa się z jednego dwu- lub trzydaniowego posiłku. Jednak nie musi tak być – coraz więcej wesel ma takie rzeczy jak bufet na świeżym powietrzu, dwa lub trzy oddzielne, ale mniejsze posiłki, które pasują do wydłużonego harmonogramu dnia weselnego lub inne, bardziej niekonwencjonalne opcje menu;

-najłatwiejszym rozwiązaniem przez większość czasu jest po prostu skorzystanie z szefów kuchni oferowanych przez lokal. Zaoszczędzi to wiele czasu i wysiłku, ale często jest to najsłabsza i najniższa opcja. Kuchnie stacjonarne są również zazwyczaj dość sztywne i nie są wszechstronne pod względem oferowanych opcji. Wybranie cateringu pozwoli bardziej dostosować menu na wesele do postawionych oczekiwań.

Przytłoczenie wymaganiami żywieniowymi gości

Sprostanie wszystkim wymaganiom gości w sprawie jedzenia może przyprawić o zawrót głowy, niezależnie od tego, czy nie są w stanie jeść nabiału, czy cierpią na konkretną alergię. Istnieją jednak sposoby na radzenie sobie z nietolerancjami gości, jednocześnie trzymając się dań, które chce się zaoferować w ciągu dnia.

Wiele menu w rzeczywistości nie zawiera dużo glutenu, a większość dań można w razie potrzeby zmienić. W końcu doświadczony kucharz lub catering będą w stanie udzielić szeregu sugestii dotyczących różnych wymagań żywieniowych. Niektórzy praktykują dołączanie menu do zaproszeń, co ułatwia gościom możliwość ostrzeżenia o wszelkich nietolerancjach żywieniowych.

Gdzie szukać inspiracji do wyjątkowego i wyjątkowego menu weselnego?

Jedzenie, które przywołuje ulubione miejsce

Oparcie całego menu na miejscu, które kojarzy się z ulubionych miejscem narzeczonych, może być naprawdę fajne. Dla przykładu moment spotkania w wyjątkowym miejscu. Uczynienie tego centralnym punktem menu weselnego może sprawić, że będzie ono jeszcze bardziej wyjątkowe i lepiej zapamiętane.

Jedzenie z historią do opowiedzenia

Generalnie wszystko można wykorzystać do opowiedzenia historii, w tym wykorzystanie jedzenia. Ponadto prawie każdy ma ciekawe rodzinne historie o jedzeniu. Jeśli nie można wymyślić rodzinnej historii, to prawdopodobnie nie zwracało się uwagi, gdy babcia opowiadała o momencie poznania swojego męża.

Ewentualnie jedzenie może opowiedzieć inną historię – o tym, jak się poznali, nawet jeśli nie było to w żadnej ekskluzywnej restauracji. Może to być dziwna kombinacja potraw, o której żartowało się – na przykład ciasteczka nasączone jakimś alkoholem. Zabawne, a jednocześnie romantyczne byłoby dodanie takiego elementu do menu. W końcu o to właśnie chodzi w weselach – o świętowanie.

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top