Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jakie menu na wesele?

Jakie menu na wesele?
Na kilka tygodni przed weselem młode pary muszą zastanowić się nad tym, co goście będą jedli w czasie całej imprezy. Niezależnie od tego, czy wesele odbywa się na sali weselnej w sercu Elbląga, czy też w restauracji na obrzeżach miasta, zawsze młodzi ustalają z właścicielami, co zostanie podane na stoły weselne.

Zwykle domy weselne przygotowują proponowane menu, albo kilka menu do wyboru dla klientów, którzy mają możliwość wprowadzania zmian. Warto dodać, że wiele sal weselnych determinuje wysokość ceny za tzw. talerzyk od tego, jakie zostanie podane menu na weselu. Im będzie ono bardziej wymyślne i tym samym kosztowne w przygotowaniu, tym cena za jedną osobę na sali wzrośnie.
 

Modne menu weselne

Nowoczesne pary młode, które chcą sprawić, że ich wesele będzie pod każdym względem wyjątkowe, decydują się na oryginalne menu weselne. Trzeba powiedzieć, że jest to ryzykowne posunięcie, ponieważ większość Polaków to raczej tradycjonaliści, jeśli chodzi o ich jadłospis. Na weselu oczekują więc dobrych posiłków, złożonych ze standardowych składników, nie zaś na przykład egzotycznych ryb czy owoców morza, łączonych z niecodziennymi dodatkami. Nie każdemu biesiadnikowi takie menu będzie odpowiadało. Zresztą, w ogóle trudno jest dogodzić wszystkim na weselu, zwłaszcza, jeśli zapraszamy na nie 100 osób lub więcej. Każdy z nas ma nieco inne upodobania kulinarne i co innego nam smakuje. Jest to rzecz całkowicie naturalna.
 

Specjalnie skontruowany jadłospis

Warto podczas ustalania menu weselnego wziąć to pod uwagę i skonstruować taki jadłospis, w którym w zasadzie każdy znajdzie pozycję, która go w pełni zadowoli. Bardzo istotną sprawą jest to, aby młoda para podczas ustalania menu weselnego wzięła pod uwagę ograniczenia żywieniowe naszych gości. Jeśli wiemy więc, że ktoś ma uczulenie na glukozę, albo też jest wegetarianinem, warto w menu zawrzeć choć jedną – dwie pozycje z samych warzyw i owoców. Młodej parze będzie niezręcznie, jeśli zaproszony na wesele wegetarianin nie będzie mógł nic zjeść, ponieważ wybrała ona wyłącznie mięsne posiłki i przystawki.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top