Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak przybrać samochód do ślubu?

Jak przybrać samochód do ślubu?
Do ślubu można jechać wieloma środkami transportu, ale znaczna większość młodych par wybiera samochód, nowoczesny lub zabytkowy. Każdy jednak musi być odpowiednio udekorowany. Jak to zrobić najlepiej?

Jeśli do ślubu wybieramy się samochodem, to nie wolno zapomnieć o ważnym elemencie, jakim jest jego dekoracja. Przyjęło się, że samochód, którym jadą państwo młodzi, musi wyróżniać się od innych. Dawniej dekorowało się go balonami i wstążkami, dziś mamy do wyboru znacznie więcej opcji, a profesjonalna dekoracja auta to prawdziwa sztuka. Jak udekorować samochód do ślubu?
 

Dekoracja samochodu to pewna stała

Czy decydujemy się na usługi profesjonalisty, czy na samodzielnie udekorowanie samochodu na ślub, ważne, aby ostateczny efekt był zadowalający. Można go osiągnąć poprzez podążanie za obecnymi trendami, które stawiają na umiar i elegancję. Na co zwrócić uwagę przy dekoracji samochodu? Czy zrobić to samemu, czy lepiej korzystać z usług profesjonalisty?
 

Profesjonalna dekoracja samochodu

Usługę przybrania samochodu na ślub oferują zwykle profesjonalne firmy, które zajmują się dekorowaniem także kościoła, sali weselnej itp. Możemy zamówić cały taki pakiet, wtedy będziemy pewni, że wszystkie elementy zostaną do siebie dopasowane i przyjęcie będzie zorganizowane z konsekwencją. Dekorację samochodu można zamówić także w wielu kwiaciarniach. Warto zapytać, czy ta, w której zamawiamy kwiaty, ma to w swojej ofercie. Skorzystanie z usług profesjonalisty ma swoje duże zalety. Przede wszystkim pozbawia nas kolejnego zadania w dniu ślubu, wystarczy poprosić kogoś o podstawienie samochodu w umówione miejsce i gotowe. Poza tym, nie każdy ufa swoim zdolnościom manualnym i zmysłowi estetycznemu, profesjonaliści zapewne lepiej poradzą sobie z planowaniem i przytwierdzaniem dekoracji. Wiąże się z tym jednak dodatkowy koszt, który może sięgać od 100 do 400 złotych.

 


Jak udekorować samochód do ślubu?

Koszt ten można drastycznie obniżyć, decydując się na samodzielną dekorację samochodu. Wystarczy zakupić odpowiednie akcesoria, w zależności od inwencji twórczej mogą to być: kwiaty żywe lub sztuczne, stworzone z nich girlandy, kokardy, wstążki, czy balony. Jeśli nie wiemy, jaką dekorację wybrać, za inspirację powinien posłużyć nam Internet, gdzie można znaleźć zdjęcia, a nawet instrukcje pokazujące, jak przytwierdzić kolejne elementy. Dobrym pomysłem jest zakupienie gotowych dekoracji np. w serwisie Allegro. Choć mamy tu do czynienia głównie z plastikowymi kwiatami, to całkiem dobrze się prezentują, a ich koszt wynosi od 40 do 70 złotych. Są też bardzo łatwe do zamocowania, co na pewno ucieszy osoby, które nie są pewne swoich zdolności manualnych.

 


Samodzielna dekoracja samochodu – podstawowe zasady

Podczas planowania ślubnej dekoracji samochodu, trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach. Pierwszą i najważniejszą z nich jest umiar. „Przebrane” samochody, pełne dziwnych dodatków, całkowicie zakrywających maskę, nie wyglądają dobrze. Lepiej zastosować małe, delikatne kwiaty i ułożyć je w linii po jednej stronie maski, to daje znacznie lepszy efekt. Poza tym powinniśmy zadbać o dopasowanie dekoracji do samochodu. Elegancka limuzyna będzie dziwnie wyglądać, przystrojona w polne kwiaty albo w pluszowego misia, tak jak spory samochód nie powinien być przybrany kilkoma maleńkimi serduszkami, które nawet nie będą widoczne. Trzeba zatem zwrócić uwagę na charakter samochodu i jego wielkość i na tej podstawie dobierać dekorację. Kolejną ważną zasadą jest porządne umocowanie dekoracji, tak aby nie odpięły się podczas jazdy. Nie tylko znacznie obniżyłoby to efekt estetyczny, ale nawet mogłoby doprowadzić do spowodowania niebezpieczeństwa na drodze.

Niestandardowe dekoracje można także przygotować samemu:

 


Niezależnie od tego, czy decydujemy się na profesjonalne, czy samodzielnie udekorowanie samochodu, powinniśmy przestrzegać tych podstawowych zasad, a przy tym zachować umiar. Wtedy na pewno dekoracje będą odpowiednio dopasowane.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • GdzieWesele.pl 2019-07-17, 14:15

    Super :) Pozdrawiamy GdzieWesele.pl :)

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top