Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Gdańsk - Przedmałżeńskie formalności

Gdańsk - Przedmałżeńskie formalności
Dopełnianie formalności związanych zarówno ze ślubem cywilnym jak i konkordatowym należy rozpocząć od dostarczenia do Urzędu Stanu Cywilnego kilku wymaganych dokumentów. W przypadku ślubu wyznaniowego należy udać się do urzędu odpowiedniego dla miejsca stałego zameldowania jednego z narzeczonych, natomiast w przypadku ślubu cywilnego rejonizacja nie obowiązuje.

Niezbędne są dowody osobiste obydwojga narzeczony do potwierdzenia tożsamości oraz odpisy skrócone aktów urodzenia. Dodatkowo odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie wymagany jest od osób rozwiedzionych, a odpis skrócony aktu zgonu małżonka od osób owdowiałych.
 

Formalności i opłaty

Kolejnym krokiem jest złożenie przed kierownikiem USC pisemnego zapewnienia o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa. Formalność ta musi być dopełniona osobiście przez oboje narzeczonych. Małżeństwo może być zawarte na miesiąc po podpisaniu tego dokumentu. W uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec skróceniu. Zaświadczenie niezbędne do ślubu wyznaniowego wydawane jest w dniu złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów. W tym przypadku również wymagana jest osobista obecność przyszłej młodej pary. Opłaty jakie należy uiścić to 84 zł za sporządzenie aktu małżeństwa. Za wydawanie skróconego odpisu aktu urodzenia USC pobiera kwotę w wysokości 22 zł.

W Gdańsku Urząd Stanu Cywilnego zlokalizowany jest przy ulicy Nowe Ogrody 8/12. Telefon kontaktowy (58) 323 61 51.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top