Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego

Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego
Związek małżeński zawarty może zostać przez osoby, które ukończyły 18 rok życia. Kobiety, w wieku 16 – 18 lat będą potrzebowały zezwolenia sądu opiekuńczego. Narzeczeni muszą stawić się w USC osobiście. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, będzie on potrzebny do wglądu. Osoby, które nie urodziły się w Częstochowie, będą musiały dostarczyć odpis skrócony aktu urodzenia.

Ci z narzeczonych, którzy byli już wcześniej zamężni będą potrzebowali dodatkowych dokumentów. Jest to odpis skrócony aktu zgonu współmałżonka w przypadku osób owdowiałych. Rozwiedzeni będą musieli przedłożyć odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub też prawomocny wyrok sądu o rozwodzie.

W Urzędzie Stanu Cywilnego należy złożyć zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego oraz wniosek o wydanie trzech odpisów aktu małżeństwa. Formalności tych należy dopełnić przed upłynięciem ustawowego miesiąca i jednego dnia przed datą ślubu. Opłata jaka pobierana jest za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Można uiścić ją w Urzędzie lub poprzez wpłatę na konto

Wszystkich tych formalności dopełnić można w Urzędzie Stanu Cywilnego w Częstochowie, przy ul. Focha 19/21, pokoje: 3, 4. Kontakt telefoniczny (34) 370 74 83.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top