Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Fontanna czekoladowa - słodka weselna atrakcja

Fontanna czekoladowa - słodka weselna atrakcja
Świetnym pomysłem na uatrakcyjnienie Waszego ślubnego przyjęcia może być wynajęcie czekoladowej fontanny. Działa ona w podobny sposób jak fontanna wodna. W Szczecinie nie brakuje firm, które oferują takie urządzenie.

Ciekła czekolada zasysana jest do góry, by później spłynąć po kilku czy kilkunastu kaskadach. Od lat urządzenia te podbijają przyjęcia w Stanach Zjednoczonych, od niedawna stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju.


Atrakcja nie tylko dla dzieci

Wbrew pozorom nie jest ona atrakcją tylko dla dzieci. Fontanny cieszą się dużym zainteresowaniem także wśród dorosłych. Stanowią świetny element nie tylko dekoracyjny, ale i integracyjny zabawy. Zaciekawieni goście z pewnością podejdą do niej nie raz, by zanurzyć w pysznej czekoladzie kawałki owoców, wafelki, rurki czy słodkie pianki. Zamawiając fontannę można wybrać różne rodzaje czekolady zarówno mleczną, białą, deserową, owocową jak i o bardziej wyszukanym smaku. By uniknąć niepotrzebnego ubrudzenia, kawałki owoców nabija się na długie patyczki, które następnie zanurza się w płynącej czekoladzie. Najczęściej podaje się pokrojone w kawałki truskawki, banany, winogrona, pomarańcze, jabłka, brzoskwinie oraz rurki, wafelki, biszkopty i pianki.


Zgoda właściciela lokalu

Planując wynajęcie czy też zakup takiej fontanny należy pamiętać o tym, by zapytać właściciela sali o zgodę. Konieczny jest dla niej odpowiedniej wielkości stół, stabilny i dobrze wypoziomowany. Zapewni on prawidłowe działanie urządzenia i równomierne spływanie czekolady. Nie powinna być ona ustawiona w miejscach narażonych na przeciągi bądź inne podmuchy, które mogą powodować rozchlapywanie czekolady. Potrzebne będą także zwykłe lub papierowe talerzyki dla gości, chroniące przed ubrudzeniem ubrań, stołu i podłogi.


Wynajem fontanny i cena

Fontannę można wynająć samą lub też z osobą ją obsługującą. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza przy większych przyjęciach. Nie musicie martwić się o uruchomienie, obsługę czy też ewentualne dolanie czekolady. Osoba taka pomoże także Waszym gościom w obsłudze urządzenia oraz dopilnuje by w okolicach fontanny nie było zbyt brudno. Ceny wynajmu urządzenia wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Przy ich porównywaniu należy dopytać co przedsiębiorca uwzględnia w swojej usłudze. W cenę wliczona może być czekolada, obsługa, dodatki do zamaczania w czekoladzie, aranżacja otoczenia fontanny, papierowe serwetki i talerzyki.


Wielkość fontanny, a liczba gości

W zależności od ilości osób na weselu wybiera się odpowiednią wielkość fontanny. By zminimalizować koszty takiego urządzenia na weselu, pary młode nieraz decydują się na zakup własnej fontanny. Należy jednak pamiętać, iż firmy zajmujące się profesjonalnie wynajmem posiadają urządzenia renomowanych producentów, które gwarantują niezawodne działanie, równomierne i estetyczne płynięcie czekolady. W Szczecinie wynajmem oraz sprzedażą czekoladowych fontann zajmują się min. Czekoladowe Fontanny Impress. Można poszukać także przedsiębiorców z innych miast. Niektórzy oferują dostarczenie oraz odebranie urządzenia za pomocą przesyłki kurierskiej.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top