Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

DJ na weselu – oszczędność pieniędzy i świetna zabawa

DJ na weselu – oszczędność pieniędzy i świetna zabawa
Dobry DJ równa się dobremu zespołowi, coraz mniej osób w to wątpi. Ci, którzy wciąż nie czuja się przekonani i tak muszą przyznać, że zatrudnienie DJ-a ma wiele zalet. Nie tylko niższy koszt, ale często po prostu świetna zabawa. Czy zatem warto urządzać przyjęcie weselne z DJ-em?

Dobra muzyka to podstawa udanego wesela. Goście przychodzą na nie, aby świętować, a to oznacza szaleństwo na parkiecie do białego rana. Wybór muzyki trzeba zatem bardzo dokładnie przemyśleć i zdecydować się na taką, która ma szansę odpowiadać jak największej części publiczności. Czy grać będzie zespół, czy DJ to już sprawa drugorzędna, chociaż dla osób z ograniczonym budżetem ta druga opcja zapewne będzie bardziej atrakcyjna. Dlaczego jeszcze warto wybrać DJ-a?
 

Czy koszty to główny argument?

Cena jest największą zaletą zatrudniania DJ-a, świetny w swoim fachu to wydatek około 2 – 3 tysiące złotych, czyli około połowa, a nawet 1/3 kwoty, którą trzeba przeznaczyć na kilkuosobowy zespół. Ale nie chodzi tylko o cenę. Coraz częściej na weselnego DJ-a decydują się osoby, które nie muszą oszczędzać, jest to po prostu na topie, a także daje szansę na zorganizowanie naprawdę nowoczesnego i energetycznego przyjęcia.
 

DJ na weselu – czy warto?

DJ na weselu to rozwiązanie, które ma sporo zalet. Przede wszystkim idealnie pasuje do nowoczesnego przyjęcia, nadaje mu charakter ekskluzywnej dyskoteki, ze światłami i dymem na parkiecie i muzyką, która się nam podoba. Muzyka jest tu największym plusem. Dobry DJ ma ogromną bazę utworów, w której z pewnością znajdą się te, których chcielibyśmy posłuchać. Dlatego nasi gości mogą zamawiać swoje ulubione piosenki do woli. W dodatku, inaczej niż w przypadku zespołu, który zawsze ma specyficzny styl, lepszy lub gorszy, są to oryginalne wykonania, a wiadomo, że najbardziej podoba nam się to, co znamy.
 

Szczegółowe ustalenia

Rodzaj muzyki z każdym DJ-em można negocjować, zwykle stawia się na stare hity, ale dzięki sporej bazie utworów, DJ może na bieżąco dostosowywać się do gości, sondując ich nastroje i widząc, co najlepiej na nich działa. Nie zawsze jest to możliwe z zespołem, bo ten ma ograniczony repertuar. DJ pracuje na sprzęcie, zatem nie musi robić sobie przerw tak często, jak zespół, dzięki temu goście mogą bawić się praktycznie całą noc.

 


DJ – wodzirej

Gdy zamawiamy na wesele zespół, często dzieje się tak, że jego lider prowadzi imprezę, jest swego rodzaju konferansjerem zapowiadającym jej kolejne elementy, wznoszącym toasty, czy prowadzącym zabawy weselne. Zwykle uważa się, że DJ takiej roli nie spełnia, ale nie jest to prawdą, takie usługi także można z nim wynegocjować. Większość profesjonalnych DJ-ów ma to w swojej ofercie, są nawet tacy, którzy pełnią jednocześnie rolę wodzireja, będąc z gośćmi na parkiecie i zachęcając ich do zabawy. Ciekawe toasty i zabawy weselne również są zapewnione podobnie jak prowadzenie oczepin i innych elementów imprezy. DJ zatem może być osobą wszechstronną, która nie tylko zapewni muzykę, ale i będzie dbać o zadowolenie gości.
 

Ile kosztuje DJ na wesele?

Ceny usług DJ-a kształtują się różnie, ma na ich wpływ głównie miejsce zamieszkania, ale też jego jakość. Choć DJ-a można wynająć już za kilkaset złotych, to warto zadać sobie pytanie, czy taka osoba będzie prawdziwym profesjonalistą. Wiele osób to tak naprawdę amatorzy, którzy zamiast konsoli używają komputera i nie mają większego pojęcia o muzyce i o tym, jak prowadzić imprezę. Fachowy DJ to zatem wydatek minimum 1500 złotych, ale warto taki koszt ponieść. Wtedy możemy być pewni, że zamówione usługi stoją na najwyższym poziomie, a przecież na muzyce nie powinniśmy oszczędzać. To ona decyduje, czy goście wyjdą z wesela zadowoleni.

Jak widać, z DJ można się świetnie bawić:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top