Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Czym obdarować nowożeńców?

lista prezentów ślubnych - koperta ślubna - ślubny bukiet
Poszukiwania prezentu idealnego nigdy nie są łatwe. Bez względu na to, czy wybieramy się na urodziny, imieniny czy rocznicę, zazwyczaj to zadanie należy do dość trudnych. O ile ewentualny nietrafiony prezent urodzinowy możemy zrekompensować za rok, o tyle wejście na nową drogę życia należy do tych uroczystości, które zdarzają się tylko raz w życiu. Ale nie budujmy niepotrzebnego napięcia - przygotowaliśmy dla Was podpowiedzi, jak znaleźć świetny prezent w dobrej cenie.

Być może na myśl o poszukiwaniach ślubnego prezentu, w Twojej głowie kołacze się myśl: "Skąd mam wiedzieć co im się spodoba?". To zupełnie naturalne, że chcesz wybrać jak najlepiej. Jedynym niepotrzebnym elementem są tu obawy. Nie znasz Młodej Pary dość dobrze, by przewidzieć co sprawi im radość? Nie obawiaj się po prostu ich o to zapytać. W pierwszej kolejności możesz poprosić o pomoc w wyborze prezentu najbliższą rodzinę Państwa Młodych, ale jeśli nie masz takiej możliwości to nie będzie żadną gafą zwrócenie się w tej sprawie do samych zainteresowanych. Dobrą okazją do tego jest spotkanie, podczas którego Młodzi osobiście wręczają zaproszenie na ślub

Lista prezentów ślubnych - pomoc w wyborze

Podobnie jak wiele innych dobrych praktyk, moda na listy prezentów ślubnych dotarła do nas z zachodu. Trudno nie zauważyć jak bardzo praktyczne jest to rozwiązanie. Zamiast głowić się nad wyborem rodzaju ślubnego upominku, wystarczy wybrać z listy coś, co odpowiada funduszom jakie chcemy przekazać na ten cel. Zdarza się jednak, że gościom nie odpowiada tego rodzaju forma, ponieważ bywa ona odbierana jako narzucanie weselnikom tego, co powinni kupić. Nic bardziej błędnego! Lista prezentów ślubnych ma ustrzec gości przed zakupem przedmiotów, które nijak nie przydadzą się Młodej Parze lub zdublują upominki od pozostałych gości. Jeśli jednak mamy zupełnie inny pomysł na prezent, nic nie stoi na przeszkodzie przed podarowaniem nowożeńcom czegoś, co nie znalazło się na ich liście marzeń.

Na jaki prezent ślubny się zdecydować?

Jeśli Państwo Młodzi przygotowali listę prezentów ślubnych, postarajmy się wybrać jedną z propozycji, która się na niej znalazła. Jeżeli jednak nie dysponujemy podobnym zestawieniem, spróbujmy sami wymyślić kreatywny prezent. Wsparciem w tej sytuacji może być artykuł, w którym pisaliśmy o Oryginalnych Ślubnych Prezentach. Zdarza się, że mimo poszukiwń i starań, nie znaleźliśmy niczego, co mogłoby przypaść do gustu Młodej Parze. Zdecydujmy się wówczas na piękny bukiet kwiatów i kartkę z życzeniami, do której włożymy gotówkę. Wkraczając na nową drogę życia, Państwo Młodzi muszą mierzyć się z licznymi kosztami: remontu, umeblowania mieszkania itp. Z pewnością prezent w postaci środków finansowych sprawi im radość.

Pudełko na koperty ślubne

W Internecie bez trudu można znaleźć eleganckie pudełka na koperty ślubne. Jaka jest ich rola? Podczas składania życzeń, w zamieszaniu i tłoku, łatwo jest zgubić sprezentowaną kopertę (a ta, jak wiadomo, może zawierać sporą ilość pieniędzy). Stąd pomysł wrzucania kopert z życzeniami do weselnej skrzyneczki pocztowej, która stanowi zabawny akcent i sposób na przechowanie podarowanych kartek i gotówki. 

Ile włożyć do koperty ślubnej?

Wartość prezentu jest kwestią indywidualną. Przyjmuje się zasadę, że każdy podrowuje Młodym taki prezent, na jaki go stać. Z tego powodu nie istnieją żadnego rodzaju "widełki" określające minimalną, czy maksymalną kwotę jaką powinniśmy przekazać na ten cel. Ponadto, najważniejszym jest, by prezent był poprzedzony pięknymi życzeniami ślubnymi. Bywa, że zapadają one w pamięć bardziej, niż przedmioty otrzymane przez nowożeńców w tym dniu. Jeżeli przygotowanie tekstu życzeń jest jeszcze przed Tobą, koniecznie zobacz nasz poradnik w którym poruszaliśmy temat Najciekawszych Życzeń Ślubnych.

Pamiętaj, że najlepszy prezent w dniu ślubu to ten, podarowany prosto z serca.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top