Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wynajmij kamerzystę bez nerwów

Wynajmij kamerzystę bez nerwów
Przygotowanie wesela to stresujące zadanie. Poznaj podstawowe zasady wyboru kamerzysty i uniknij niepotrzebnych nerwów przynajmniej w tej kwestii. Pamiątka ślubna w postaci filmu jeszcze bardziej pozwoli na przeżywanie tych wspaniałych chwil.

Niejedna para myśli często, że to jej wesele jest jedyne i niepowtarzalne. Kiedy przychodzi okres wynajęcia kamerzysty okazuje się, że najbliższe terminy są zajęte i nie ma szans na wynajęcie profesjonalisty. To często występująca wpadka organizacyjna. Pamiętajcie, aby wideofilmowanie było zamówione nawet na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu.
 

Spotkanie

Kamerzyści są ludźmi towarzyskimi i konkretnymi, z tego powodu przed spotkaniem z nimi warto się przygotować. Umówcie spotkanie z kamerzystą wspólnie. Przygotujcie wstępny zarys ceremonii i zaznaczcie dokładnie wszystkie mniej lub bardziej ciekawe pomysły obejmujące zawartość przyszłego filmu ślubnego.
 

Znajomość realiów

W biznesie ślubnym zdarzają się wpadki i kamerzystów też to dotyczy. Powinniście wiedzieć, że profesjonalny film ślubny winien być kręcony profesjonalnym sprzętem. Powinno się wcześniej zapoznać się ze specyfikacją techniczną kamer i rzucić od niechcenia operatorowi kamer pytanie o jakość sprzętu. Druga sprawa to oświetlenie i zaplecze w postaci zapasowej kamery. Nic tak nie denerwuje jak zepsuty sprzęt w czasie ceremonii. O te elementy zapytajcie kamerzystę grubo przed terminem uroczystości.
 

Cena

Biznes to biznes i często zdarza się tak, że młodzi wybierając kamerzystę są zachwyceni obietnicami o sesjach plenerowych, poświęceniem montażysty, indywidualnym uwzględnieniem tematu, wielką ilością kamerzystów dodatkowych, profesjonalnym sprzętem itp. Wiedz o tym, że za każdy dodatek się płaci i to całkiem dużo. Przed wybraniem oferty operatora kamery powinno zastanowić się, na jaki największy wydatek was stać i negocjować warunki filmu ślubnego w określonych wcześniej widełkach.
 

Podsumowanie

Dylematów i przygotowań do wyboru firmy zajmującej się wideofilmowaniem jest całkiem sporo, ale pamiętaj, że im szybciej o to zadbacie, tym więcej czasu będziecie mieli na ważniejsze rzeczy. Porady zawarte w artykule są uniwersalne i można je stosować także przy dokonaniu wyboru fotografa lub innego specjalisty. Grunt to prawidłowe przygotowanie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top