Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ruchoma pamiątka z wesela

Ruchoma pamiątka z wesela
Film z wesela to rekwizyt spoczywający na naszych domowych półkach po którego sięgamy często i z przyjemnością. Każda Para Młoda chciałaby mieć piękną pamiątkę, ale musi się o nią zatroszczyć odpowiednio wcześnie, a nade wszystko znaleźć dobrego fachowca.

Gdzie szukać odpowiednich specjalistów od wideofilmowania? Jeżeli nie mamy namiarów do poleconych przez znajomych, bądź rodzinę kamerzystów, to najpewniej skierujemy swoje kroki w przestrzeń internetu. W gąszczu tam zamieszczanych ofert, ciężko o jednoznaczną weryfikacje umiejętności danego fachowca.


Najważniejsze spotkanie osobiste

Czytanie różnej maści for internetowych, także nie jest miarodajne, bo tam wpisy mogą stanowić tacy autorzy jak tata, mama, ciocia, żona czy wujek kamerzysty albo jest to często najzwyklejsza w świecie autoreklama. Najlepszym sposobem właściwej oceny filmowca jest osobiste spotkanie. W studio kamerzysty możemy poddać ocenie jego sprzęt, oświetlenie i obejrzeć fragmenty filmów jego autorstwa. Można także zapytać o kontakt do jego wcześniejszych klientów, by poprosić ich o opinię. Polecamy również wziąć ze sobą jeden w pełni zmontowany przez kamerzystę film i na spokojnie przeanalizować go w domu.


Doświadczenie poparte zrealizowanymi materiałami

Przed podjęciem decyzji który kamerzysta uwieczni nasz ślub i wesele, warto przeprowadzić mały rekonesans i obejrzeć wcześniejsze dokonania filmowca. Jak powinien być wykonany najważniejszy materiał filmowy w Waszym życiu? Każdy film z wesela powinien zawierać kilka stałych elementów. Szkielet takiego materiału powinny stanowić: błogosławieństwo, przyjazd młodych do kościoła, ceremonię ślubu, pierwszy toast, pierwszy taniec, oczepiny oraz fragmenty weselnej biesiady. Coraz częściej wplatane są różnorakiego rodzaju wypowiedzi gość tej wyjątkowej uroczystości. Na ogół z ich ust w takiej chwili płyną życzenia dla Młodej Pary. Wszystkie te elementy złożone w jedną całość muszą współgrać w odpowiednich proporcjach. Stawianie na piedestał któregoś z powyższych elementów może zachwiać płynność i dynamikę filmu.


Koszt usługi i inne szczegóły

Różni kamerzyści stosują przeróżne sposoby wyceny swojej pracy. Często ostateczna kwota zależy od długości filmu, a innym razem od ilości elementów dodatkowych (typu np. plener) umieszczonych w filmie. Rozwiązania są dwa jeśli chodzi o obróbkę zebranego materiału, możemy zamówić niemalże "surowy" film, pobieżnie zmontowany za symboliczne pieniądze, albo porządnie poskładany materiał za zdecydowanie większe pieniądze. Wpływ na cenę ma również to ilu kamerzystów będzie obsługiwać uroczystość, a czasem też każda dodatkowa godzina filmowania po oczepinach jest wliczana do początkowo ustalonej sumy. Pamiętajmy również, że jeśli wynajmujemy kamerzystę spoza naszego regionu, to możemy się spotkać z bonusową opłatą za dojazd, a czasami też konieczne może być wynajęcie noclegu dla strapionego pracą kamerzysty.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top