Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wiedeń - miasto przepełnione historią

Wiedeń - miasto przepełnione historią
Istnieje wiele pięknych miejsc, które można odwiedzić w czasie podróży poślubnej. W Naszym artykule pokażemy Wam jeden z najpiękniejszych przystanków w podróży - Wiedeń. O historii i atrakcjach w stolicy Austrii poczytacie w tym artykule.

Jaki wybrać kierunek?

Wybór miast, do których można się udać jest naprawdę spory. Co ważne, odległość nie ma tu większego znaczenia. Popularność, jaką zdobyło tanie latanie i łatwość, z jaką można zarezerwować bilet przez internet na portalach typu Sky4Fly.Net, całkowicie rozwiązuje ten problem. Również szukaniem noclegu nie trzeba się przejmować – sprawę znacznie ułatwiają portale pośredniczące w rezerwacji hoteli, np. Booking.com.

Pozostaje pytanie dokąd konkretnie się udać. Wiele osób, dla których city break to coś nowego, zaczyna przygodę z tego rodzaju wycieczkami od Paryża lub Londynu. My proponujemy inne duże miasto – Wiedeń.

Miasto starsze niż się wydaje

To, co wielu turystów może zaskoczyć, to fakt, iż historia austriackiej stolicy sięga jeszcze czasów starożytnych. Pięć wieków przed naszą erą była tu osada celtycka, pół tysiąca lat później stacjonowali tu Rzymianie. Trzeba jednak zaznaczyć, iż miastem Wiedeń stał się znacznie później, bo dopiero w pierwszej połowie XIII wieku.

Historia i kultura

Zwiedzając stolicę Austrii można podziwiać różnorodność trendów, jakie były popularne w różnych okresach historycznych. Są tu zabytki romańskie, gotyckie, barokowe oraz współczesne. W ramach city breaku, mając do dyspozycji tylko weekend warto dobrze zaplanować, co chcemy zwiedzić, bo wybór jest naprawdę ogromny.

Wśród zabytkowych budynków warto zwiedzić m.in. gotycką Katedrę św. Szczepana, będącą jedną z najstarszych budowli sakralnych na terenie Austrii. Warto również odwiedzić wiedeńskie pałace, w szczególności wielokrotnie przebudowywany, więc i łączący elementy charakterystyczne dla różnych epok, Holfburg, który niegdyś pełnił rolę zimowej rezydencji austriackich cesarzy.

Wiedeń to jednak nie tylko piękna architektura, to również istotny ośrodek kultury, pełen znanych teatrów i galerii. Nie można tez zapomnieć o słynnej wiedeńskiej operze narodowej, czy wiedeńskich filharmoniach. Odwiedziny w tej pierwszej powinny być obowiązkowym punktem city breaku dla każdego miłośnika muzyki.

Wieczór przy kawie

Całodzienne zwiedzanie Wiednia warto zakończyć odwiedzinami w którejś z tutejszych kafejek. Wydaje się to banalne w porównaniu z zabytkami i galeriami? Być może, ale pozory mogą mylić.

Wiedeńskie kawiarnie to miejsce, do którego przychodzi się tylko na kawę i potem wychodzi. Tradycja sprawiła, ze wiele osób potrafi przebywać w takim miejscu całymi godzinami, zagłębieni w lekturę gazet lub książek. Zjawisko to i związana z nim atmosfera sprawiły, że w 2011 roku wiedeńską tradycję kawiarnianą wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Oczywiście trudno, by w ramach city breaku spędzić kilka godzin przy kawie, warto jednak na moment zaglądnąć do któregoś z takich lokali i sprawdzić, jaki panuje w nim nastrój.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top