Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

City Break jako nowoczesna forma podróżowania

City Break jako nowoczesna forma podróżowania
Weekendowe wyjazdy to obecnie bardzo popularna forma podróżowania. Co sprawia, że coraz więcej osób z niej korzysta? Być może to styl naszego życia wymusił taka formę odpoczynku. Najczęściej przecież jesteśmy zbyt zapracowani, aby zostawić wszystko i wyjechać na dłuższy urlop.

Czym jest City Break?

Jest to zwyczajnie mówiąc krótka, najczęściej weekendowa podróż do stolic państw europejskich, za niewielkie pieniądze. Wypad na dzień lub dwa, to bardzo dobra alternatywa dla długich wyjazdów. Przede wszystkim jest to forma bardzo urozmaicona, pozwala oderwać się od rzeczywistości chociaż na chwilę, daje nam energetycznego "kopniaka" i werwę do pracy. Podróż i zwiedzanie różnych stolic Europy za niewielkie pieniądze to duży atut tej formy odpoczynku.

Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że na urlop wyjeżdża tylko jedna trzecia naszych rodaków. Brak czasu i zbyt ograniczone fundusze powodują, że wybieramy właśnie "city break" jako popularną formę podróżowania. Duże znaczenie przy wyborze takiej formy wypoczynku mają na pewno niskie ceny biletów lotniczych oferowanych przez tanie linie lotnicze i internetowe biura podróży, np. www.sky4fly.net. Znajdziemy tam niedrogie przeloty do wielu miast i stolic Europy.

Dokąd i za ile?

Wrzesień i październik, to miesiące, kiedy ta forma podróżowania przybiera na sile, aby osiągnąć swoje apogeum w lutym i marcu. Które stolice i kierunki będą najtańsze? Obecnie najtaniej można spędzić weekend w Pradze, Berlinie, Bolonii czy Edynburgu. Bardzo popularnym kierunkiem od wielu lat jest też Paryż, Londyn, Barcelona czy Amsterdam. W tych przypadkach mamy dużą bazę tanich połączeń lotniczych, co przy dozie szczęścia i cierpliwości pozwoli nam znaleźć bilet już za kilkanaście złotych. Kraje skandynawskie to już trochę droższa opcja, przy czym – o ile można kupić niedrogie bilety lotnicze na przykład do Oslo czy Sztokholmu – koszty pobytu będą na pewno wyższe, gdyż noclegi i wyżywienie będą niestety droższe.

Wśród 20 najpopularniejszych miast na weekendowy wyjazd znalazły się również takie miejsca jak: Kopenhaga, Lizbona, Madryt, Budapeszt, Tallinn i Wilno. Noclegi w Wilnie i Tallinie należą do najtańszych w Europie. W obu miastach można znaleźć miejsca, w których płaci się poniżej 100 zł za noc. W przypadku stolicy Estonii ceny zaczynają się od 78 zł, a w stolicy Litwy można znaleźć propozycje noclegów już za 98 zł.

Koszty przelotu oraz noclegów to nie wszystkie wydatki związane z wyjazdem na weekend. Musimy do tego dodać koszty przejazdu z i na lotnisko oraz wyżywienie i opłaty za zwiedzanie odwiedzanych przez nas miejsc.

Jak zminimalizować koszty?

Aby zminimalizować koszty wyżywienia, możemy oczywiście zabrać prowiant z Polski. Możemy robić też zakupy w niedrogich supermarketach czy dyskontach albo wybrać popularne, niedrogie potrawy charakterystyczne dla danego kraju. Będąc w Londynie będzie to oczywiście fish and chips albo potrawy, które znajdziemy w każdej stolicy, czyli pizza albo kebab.

Aby zapewnić sobie nieco komfortu, pomyślmy, aby na czas podróży wykupić ubezpieczenie turystyczne. Będziemy wtedy mogli spokojnie zasnąć i zrelaksować się w czasie naszej podróży.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top