Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

W tym wypada, w tamtym nie

W tym wypada, w tamtym nie
Niektóre wesela zupełnie nie przypominają już tych tradycyjnych imprez sprzed lat, kiedy ludzie bawili się minimum dwa dni, a czasem i dłużej. Obecnie spora część par decyduje się na jednodniową imprezę, a czasem tylko na skromne, kilkugodzinne przyjęcie. Nie oznacza to jednak, że nie robi się już tradycyjnych – dwudniowych wesel. Goście, którzy wybierają się na taką imprezę stają zatem przed podwójnym dylematem: w co się ubrać?

Wiadomo, że pierwszego dnia należy wyglądać elegancko. Panie (w zależności od wieku czy też upodobań) wybierają sukienki wizytowe albo garsonki, a panowie garnitury. Co jednak założyć na poprawiny? Tutaj sprawa nie jest już taka oczywista, gdyż każdy podchodzi do tego tematu inaczej. Jedni uważają, że – podobnie jak dzień wcześniej – należy wyglądać elegancko. Kobiety decydują się na nieco skromniejsze kreacje, a mężczyźni zakładają garnitur, ale najczęściej rezygnują z krawatu. Inni natomiast są zadania, że drugiego dnia można założyć dżinsy i t-shirt.


Ubiór na drugi dzień

Radzimy coś pomiędzy – na poprawiny można założyć spodnie i bluzkę, jednak lepiej, żeby nie były to dżinsy, lecz jakiś bardziej oficjalny strój. Najlepiej, aby panie założyły jakąś prostą sukienkę, spódnicę czy jakiś inny strój wizytowy. Panowie natomiast mogą wybrać spodnie (niekoniecznie od garnituru) i koszulę. Dżinsy natomiast doskonale sprawdzą się jedynie na rodzinnym grillu, który czasami młodzi organizują dla najbliższych zamiast poprawin.


Każdy chce wyglądać dobrze

Podczas ślubu i wesela oczy wszystkich zgromadzonych gości skoncentrowane są na młodej parze. To na temat sukni panny młodej rozprawiają wszystkie ciocie i koleżanki. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo w końcu nowożeńcy grają w tym dniu pierwsze skrzypce.
Zaraz po nich na świeczniku znajdują się ich rodzice. Niejedna mama przed weselem córki czy syna tygodniami szuka dla siebie odpowiedniej kreacji, dodatków czy też fryzury. W co najlepiej się ubrać?


Eksperymentowanie kolorem

Każda kobieta wie najlepiej, w czym dobrze się czuje i warto potraktować to jako punkt wyjściowy. Tak ważne wydarzenie, jakim jest ślub naszych dzieci, nie jest najlepszą okazją do eksperymentowania. Dlatego radzimy, aby postawić na klasykę. Mama najlepiej będzie prezentowała się w eleganckiej garsonce, a tata w klasycznym garniturze. Elementem, z którym można poeksperymentować, jest kolor. Panie mogą wybrać to, co jest modne w danym sezonie. Nie można jednak przesadzić – do sukienki np. w odcieniu pudrowego różu, lepiej dobrać „bezpieczne” – np. beżowe lub brązowe dodatki.


Wygląd dla taty

Tatusiowie powinni wybrać dobry garnitur, który będzie się ładnie prezentował i jednocześnie nie będzie się gniótł. W kwestii wyboru koszuli najlepiej postawić na uniwersalną i zawsze elegancką biel, można za to pozwolić sobie na krawat w ulubionym kolorze (o ile to nie np. pomarańcz ). Właściwie skompletowana garderoba jest bardzo ważna. Jeśli jednak odpowiednio wcześnie zadbamy o tę kwestię, na pewno zaprezentujemy się znakomicie!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top