Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Trzy rzeczy, na które zwrócić uwagę przy zakupie obrączek

Trzy rzeczy, na które zwrócić uwagę przy zakupie obrączek
Zakup obrączek to wydatek, który trzeba przemyśleć poważniej niż inne, związane z weselem. Głównie dlatego, że ten zakup zostanie z nami "na lata", powinien być dopasowany do nas i naszego stylu życia.

Obrączki to wydatek, który dotyczy nie tylko samego wesela, ale jest decyzją na wiele lat. Choć na ich wybór zapewne duży wpływ ma ich wygląd, to nie powinno być to nasze pierwsze kryterium. Obrączki będą towarzyszyć nam w codziennym życiu przez szereg lat, dlatego powinny być wygodne i łatwe do noszenia.
 

Na co zwrócić uwagę?

Inną rzeczą, na którą zapewne zwrócimy uwagę przy wyborze obrączek, jest cena. Ta może wahać się od 1500 do nawet 5000 złotych, w zależności od „parametrów”. Czy powinniśmy koniecznie decydować się na droższe obrączki, bo świadczy to o ich dobrej jakości? Niekoniecznie. Lepiej przed podjęciem decyzji zastanowić się, nad własnym stylem życia i określić nasze potrzeby w tym zakresie. Najważniejsze to zwrócić uwagę na wskazane niżej, praktyczne kwestie.
 

Rozmiar obrączek – jak dobrać?

Obrączki muszą być naprawdę starannie dobrane. Zbyt ciasne będą przeszkadzać nam w codziennym użytkowaniu, a zbyt luźne podnoszą obawy o ich zgubienie, co zwykle jest przesądnie poczytywane za bardzo zły znak dla związku. Obrączka zatem musi być świetnie dopasowana, tak aby przechodziła przez palec z niewielkim oporem i nie uciskała go, znajdując się u jego nasady. Powinna być w zasadzie „niewidoczna”, czyli tak wygodna, aby nie zwracała naszej uwagi podczas noszenia. Dlatego zakup obrączek musi wiązać się z wizytą u jubilera.


Internetowe rozeznanie

W czasach, kiedy wszystko można kupić przez Internet, istnieje pokusa, aby tak zamówić również obrączki, ale zwykle jest to zły pomysł, chyba że nie mamy oporów, aby je wielokrotnie odsyłać. Nie ma bowiem gwarancji, że zamówione obrączki będą leżały idealnie, nawet mimo dobrze dobranego rozmiaru. Kształt obrączki np. to, jak wyprofilowane zostało ich wnętrze, może wpływać na komfort noszenia, a nie jest możliwe sprawdzenie tego na odległość. Lepiej udać się do sklepu, przymierzyć kilka opcji, które się nam podobają i tak zdecydować.

 


Możliwość korekty obrączek

Dobierając rozmiar obrączki, bardzo rzadko zastanawiamy się nad jej długowiecznością. A prawda jest taka, że nasze ciało się zmienia i w kilkuletniej perspektywie korekta rozmiaru obrączek może być konieczna.

Na zmianę objętości palca krótkoterminowo mogą wpływać takie czynniki jak:

  • pora roku – opuchnięte ręce latem, w wysokich temperaturach,
  • ciąża,
  • stres,
  • choroby.
     

W takich okresach można zrezygnować z noszenia obrączki i poczekać, aż nasze ciało wróci do normalnego stanu, ale w przypadku zmian wywołanych pogłębiającym się wiekiem, czy przybieraniem na wadze, konieczna będzie korekta rozmiaru. Musimy zatem być pewni, że jest to możliwe do przeprowadzenia łatwo i bez żadnych uszczerbków. W większości przypadków korekcja o 1 – 2 rozmiary odbywa się bez większych problemów, ale są takie wzory obrączek, kiedy nastręcza to poważne trudności. Dzieje się tak choćby w przypadku pierścieni wykonanych z różnych materiałów. Każdy z nich ulega przeróbce w innych warunkach, w związku z czym, może dojść do uszkodzenia – nawet nieodwracalnego – obrączki. Koniecznie trzeba zapytać jubilera, jak wybrany model zniesie taką interwencję.
 

Wygoda i wygląd obrączek

Wygląd to ta cecha, która zależy tylko od nas, ważne, żeby wybrany wzór obrączek spełniał nasze estetyczne oczekiwania. Ale w tym przypadku także trzeba się zastanowić. Czy wybrany model będzie pasował do naszego codziennego życia, sposobu jak się ubieramy etc.? Jak zostało to już wspomniane, obrączka powinna towarzyszyć nam codziennie, na zabawie z dzieckiem, czy na spotkaniu służbowym. Dotyczy to szczególnie bogato zdobionych obrączek np. wysadzanych kolorowymi kamieniami, które bardzo przyciągają uwagę, a w dodatku mogą być niezbyt wygodne, podczas wykonywania pracy, czy wysiłku fizycznego. Wygoda wydaje się podstawowym kryterium, bo jeśli obrączka będzie zbyt obszerna, będzie się ciągle o coś zaczepiać i przeszkadzać, to znacznie utrudni nam to życie.
 

To temat rzeka

O wyborze obrączek można mówić jeszcze dużo, skupiać się na ich wartości, na tym, jaki materiał wybrać, na ich masie, grawerze itp. ale najważniejsze, aby obrączki było dobrze dobrane do nas i wygodne. To sprawi, że bez problemu wypełnią funkcję, do której są przeznaczone i będą towarzyszyć nam codziennie przez wiele lat.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top