Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Czy srebrne obrączki są trwałe?

Czy srebrne obrączki są trwałe?
Srebro to metal, który był używany w biżuterii od czasów starożytnych. Jest bardziej przystępny cenowo niż złoto, a także ma niższą temperaturę topnienia, co ułatwia pracę nad jego obróbką. Srebrne obrączki ślubne stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są postrzegane jako alternatywa dla innych metali. Czy są trwałe? Jak o nie dbać, by zawsze wyglądały jak nowe? Doradzamy!

Dlaczego warto wybrać srebrne obrączki?

Srebro to metal, który od wieków był używany do wyrobu biżuterii. Kolor srebra często kojarzy się z czystością i miłością. Z tego powodu wiele osób nadal wybiera srebro jako preferowany metal w pierścionku zaręczynowym lub obrączce. Wprowadzenie srebrnych pierścionków jako alternatywy dla złota to świetny pomysł! Srebrne obrączki ślubne to doskonały wybór dla tych, którzy chcą być inni i nie podążać za normami. Są również dobrym wyborem, jeśli masz alergie, ponieważ są hipoalergiczne. Srebrne obrączki ślubne to piękny i elegancki wybór na Twój ślub. Są dostępne w wielu różnych stylach i wzorach, dzięki czemu możesz znaleźć idealny pierścionek pasujący do Twojej osobowości w przystępnej cenie.

Dlaczego srebrne obrączki matowieją?

Wiele osób jest błędnie przekonanych, że srebro reaguje z obecnym w powietrzu tlenem. Jest to błędne myślenie, ponieważ powodem, dla którego srebrne pierścionki stają się matowe, jest obecność siarki. Siarka jest naturalnym produktem ubocznym żywych organizmów, znajduje się w glebie, wodzie i na wielu innych materiałach. Kiedy ta substancja wchodzi w kontakt ze srebrem, tworzy na powierzchni warstwę siarczku srebra. Ta warstwa przyciemnia pierścionek i sprawia, że wygląda on matowo.

Na szczęście usunięcie jej nie jest trudne. Zazwyczaj wystarczy sięgnąć po szmatkę do polerowania i zetrzeć powstały nalot. W zależności od tego, jak długo pierścionek nie był czyszczony i jak gruba warstwa nalotu powstała może być trudniej ją usunąć. Jednym z domowych sposobów na usunięcie nieestetycznego nalotu jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać ją z wodą. Powstałą pastę należy nanieść na zanieczyszczoną biżuterię i delikatnie pocierać nią dany element. Jest to szybszy i dokładniejszy sposób niż użycie wyłącznie szmatki. Natomiast jeśli Twoja biżuteria ma wiele zdobień, zagłębień i żłobień, w których osadza się brud i nalot, najlepszym sposobem będzie oddanie jej do czyszczenia do salonu jubilerskiego. Jest to dobre rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli biżuteria jest łączona z kilku metali, które różnie mogą reagować na środki czyszczące. Oddanie jej do salonu jubilerskiego sprawi, że otrzymasz biżuterię czystą i błyszczącą, jak nową!

Na jakim palcu nosi się obrączkę?

Tradycyjnie obrączkę nosi się na lewej ręce, ponieważ dawniej ludzie wierzyli, że żyła lewej ręki łączy się bezpośrednio z sercem. Noszenie obrączek na prawej ręce to stosunkowo nowe zjawisko tak samo, jak noszenie ich przez mężczyzn. Kiedyś obrączki nosiły tylko kobiety, natomiast podczas wojny zaczęły one przekazywać je swoim małżonkom, jako element, który miał im przypominać o rodzinie. Po powstaniu styczniowym w Polsce, gdy wielu mężczyzn zginęło na wojnie, kobiety na znak żałoby zaczęły przekładać pierścionki na prawą rękę. Na znak solidarności zaczęły to robić również pozostałe kobiety w kraju. Zwyczaj ten pozostał z nami do dziś i nadal możemy zobaczyć, że wiele osób nosi obrączki ślubne ze srebra na prawej dłoni.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić ją w inny sposób. Wiele osób przeplata łańcuszek przez swoją obrączkę ślubną i nosi ją na szyi. Dzięki temu jest ona jeszcze bliżej serca. Niektórzy decydują się nosić swoją obrączkę na innym palcu, co często jest również podyktowane wygoda i przyzwyczajeniem. Do obrączek ślubnych jest również przypisywanych wiele symboli i znaczeń. Srebrna obrączka ślubna oznacza czystość, niewinność oraz mądrość. Są to cechy, które bardzo dobrze opisują, jak powinna wyglądać relacja małżonków. Również sam fakt założenia obrączki na palec podczas ślubu jest pełen symboliki. Srebrna obrączka ślubna niczym brama otwiera nową drogę w życiu, którą małżonkowie będą wspólnie podążać.

Z jakich jeszcze materiałów wykonuje się obrączki?

Z biegiem czasu zmieniały się również materiały na obrączki. Najwcześniejsze pierścienie były wykonane z drewna lub kości. Materiały te zostały zastąpione metalowymi opaskami w starożytnym Egipcie i Rzymie, gdy kultury te stały się bardziej zamożne i pożądały bardziej luksusowych przedmiotów. Złoto, tytan, białe złoto i platyna to jedne z najpopularniejszych metali stosowanych obecnie w nowoczesnych obrączkach ślubnych.

Złoto to najpopularniejszy materiał na obrączki ślubne jest trwałe i nie matowieje tak łatwo, jak srebro. Jest również nieco droższe, ale nadal możemy znaleźć modele w bardzo przystępnych cenach. Białe złoto jest najpopularniejszym wyborem na obrączki ślubne, ponieważ ma podobny wygląd do platyny, ale jest znacznie tańsze. Ten stop metali jest również wybierany jako alternatywa dla srebrnych obrączek, ze względu na swoją trwałość i odporność na matowienie. Tytan to dobry wybór, ponieważ nie powoduje reakcji alergicznych u osób z nadwrażliwością na różne metale. Jest również najtrwalszym metalem spośród wszystkich wyżej wymienionych, ale za takie modele będziemy musieli także najwięcej zapłacić. Obrączka ślubna to biżuteria kupowana z myślą o noszeniu jej przez całe życie, dlatego warto przemyśleć, jak powinna wyglądać i jaki materiał okaże się najlepszy.

Partnerem artykułu jest strona diamentobraczki.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top