Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Rozruszajcie towarzystwo! (cz. II)

Rozruszajcie towarzystwo! (cz. II)
Planując własne wesele dokładnie przeglądacie oferty wielu lokali, sprawdzacie dziesiątki menu, płacicie za piękne przystrojenie sali, ale należy pamiętać, że ostatecznie nie chodzi przecież o to, żeby siedzieć przy pięknie udekorowanych stołach i cały czas zajadać się pysznościami, ale żeby się bawić! Oto kilka propozycji jak rozruszać gości. Zaleta opisanych niżej zabaw jest to, że mogą w nich wziąć udział wszyscy goście!

9. Chochelka.

Trzeba sprostować, że udział w tej zabawie mogą wziąć wszyscy DOROŚLI, zaraz okaże się dlaczego. Para Młoda staje na środku sali, Pan Młody trzyma w rękach butelkę wódki, wokół nich goście tworzą okrąg. Orkiestra zaczyna grać, wtedy prowadzący wręcza dowolnej osobie chochlę i każe podać ją kolejnej osobie, ta następnie, itd. Chochla krąży wśród gości z rąk do rąk i nagle orkiestra przestaje grać. Osoba, która w tym momencie będzie miała chochlę w ręce musi podejść do Pary Młodej i poprosić o napełnienie chochli Po wypiciu zawartości wraca do okręgu i zabawa zaczyna się od nowa. Z uwagi na dobro gości można wprowadzić modyfikację i zamiast chochli do zupy użyć małą chochelkę do nalewania sosów lub po prostu kieliszka.
 

Taneczne zapoznanie

10. Odbijany, hej!

Znane są przypadki, że tę zabawę stosują Pary Młode, które chcą się wykpić od pierwszego tańca. Stają w środku okręgu stworzonego z wszystkich gości, którzy czekają na pierwszy taniec. Orkiestra zaczyna grać jakąś romantyczną melodię, ale nagle po zaledwie kilku krokach bez ostrzeżenia zmienia się ona w skoczną, najlepiej jakąś góralską piosenkę. Wtedy Młodzi biorą się pod łokcie i zaczynają razem wirować w podskokach, bo kilku obrotach podbiegają do świadka i świadkowej i biorą ich w „obroty” (można przytupywać lub przy zmianie partnera pokrzykiwać „hej”), następnie (co zostało wcześniej ustalone ze świadkami) cała czwórka wciąga na parkiet kolejnych gości, a po kolejnych kilku taktach następnych. Po minucie wiruje cały parkiet i wszyscy co chwilę zmieniają partnera z głośnym „hej!”.

11. Kółeczka dwa.

To chyba najbardziej popularna weselna zabawa, a przy tym niewymagająca używania jakichkolwiek rekwizytów, czy tłumaczenia zawiłych reguł gry. Panie ustawiają się w kółeczku w środku, panowie na około nich. Muzyka gra, kobiety kręcą się w prawo, mężczyźni w lewo. Kiedy orkiestra przestaje grać panie odwracają się przodem do panów, przedstawiamy się sobie nawzajem (możemy dodać, że jesteśmy ciocią/babcią Pana Młodego, kolegą/kuzynem Pani Młodej, itd.) i kiedy orkiestra znów zaczyna grać, to ruszamy do tańca z nowo poznaną osobą. Jeżeli jest więcej pań/panów, wtedy tworzymy trójkąty lub inne figury geometryczne i tańczymy w ten sposób. Można tę zabawę nieco urozmaicić poleceniami prowadzącego. W trakcie każdego zapoznawczego tańca prosi on przez mikrofon aby panowie uklęknęli na jedno kolano, a panie zatańczyły kilka kółeczek wokół nich. Następnym razem żeby po zakończonym tańcu panowie podziękowali swoim partnerkom pocałunkiem w dłoń, itd.

Autor: Marta Polak

Pozostałe artykuły z serii "Zabawy weselne dla wszystkich gości":

Rozruszajcie towarzystwo! część I
Rozruszajcie towarzystwo! część III
Rozruszajcie towarzystwo! część IV
Rozruszajcie towarzystwo! część V

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top