Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Podróż poślubna, której nigdy nie zapomnimy

Podróż poślubna, której nigdy nie zapomnimy
Podróż poślubna to nie tylko miejsce, do którego pojedziemy, ale przede wszystkim atmosfera, która ma towarzyszyć wyjazdowi. Spokój, szczęście, piękne chwile i radość z bycia razem - to wyznaczniki idealnego "miesiąca miodowego".

Wesele, wesele i po weselu... No właśnie, a po weselu przydałoby się pojechać w podróż poślubną! Jak sprawić, aby była ona niezapomniana? Wbrew pozorom miejsce, do którego pojedziemy, nie ma aż tak dużego znaczenia, ważniejsza jest atmosfera i to jak spędzimy ten czas. Jak sprawić, aby nasza podróż poślubna była idealna?
 

Współny wyjazd najważniejszy, a nie jego kierunek

To, że wykupimy wycieczkę na Malediwy lub do innego niesamowitego miejsca nie gwarantuje zadowolenia z podróży poślubnej. Może się zdarzyć, że zamiast szukać relaksu, będziemy za dużo myśleć o rzeczach związanych z pracą, czy o załatwianiu innych spraw, co całkowicie zepsuje nastrój podróży poślubnej. Pamiętajmy, że to jedyny taki wyjazd, warto poświęcić go całkowicie dla siebie nawzajem! Jak to zrobić?
 

1. Wybierzmy odpowiednie miejsce

Choć miejsce, w które się wybierzemy w podróż poślubną, nie jest najważniejsze, to jednak ma duże znaczenie. Nie na tym polega jednak problem, aby koniecznie pojechać w zachwalaną przez wszystkich Chorwację, czy na Cypr, ale żeby wybrać miejsce, które będzie odpowiadać obu małżonkom. Jeśli nie lubimy upału, a cenimy aktywny wypoczynek, nie wybierajmy się na wyspę, której jedyną atrakcją jest słońce i piękne plaże. Czas ten powinien być spędzony tak, jak go lubimy, jeśli więc usatysfakcjonuje nas po prostu wyjazd w Bieszczady, czy nad polskie morze, tam właśnie powinniśmy pojechać.
 

Różne wizje na wyjazd

Problem pojawia się jednak, gdy młodzi małżonkowie mają różne wizje na temat tego, jak powinna wyglądać ich wymarzona podróż poślubna. Co wtedy zrobić? Potraktujmy to jako pierwszy poważny sprawdzian w naszym małżeństwie i postarajmy się znaleźć kompromis. Może udać się w miejsce, w którym można zarówno odpocząć, jak i zrobić coś aktywnego? A może tydzień zaplanowanego urlopu spędzić nad morzem, a tydzień w górach?

 


2. Nie róbmy planów

Podróż poślubna to nie wyścig, a czas relaksu. Powinniśmy znaleźć czas, aby nacieszyć się sobą, mieć możliwość poleniuchować w łóżku nawet do popołudnia, czy robić inne rzeczy, na które w normalnym życiu zwykle nie mamy czasu. Dlatego wyjazd w dalekie, ciekawe miejsce, które wypełni nasz kalendarz po brzegi może nie być najlepszym rozwiązaniem. Podróż poślubna, podczas której przez 12 godzin dziennie będziemy zwiedzać zabytki, może nie spełnić naszych oczekiwań. Lepiej nie planować dokładnie całego pobytu, ale wybrać atrakcje, które koniecznie chcemy zobaczyć i dostosować ich zwiedzanie do naszego urlopowego rytmu dnia, a nie odwrotnie. Dzięki temu wystarczy nam czasu na zobaczenie czegoś ciekawego, a przy tym na słodkie lenistwo. W końcu to czas, który mamy tylko dla siebie, nie powinien wyznaczać go pośpiech, ani związane z tym zdenerwowanie, czy tym bardziej kłótnie.

 

 

3. Zrelaksujmy się

Wyjechaliśmy w podróż dosłownie kilka dni po weselu i nie zdążyliśmy niczego uporządkować, ani nawet przejrzeć prezentów? A może mamy akurat ciężki okres w pracy i czujemy się winni, że akurat wtedy wypadło nasze wesele i urlop? Aby wyjazd dobrze wypadł, natychmiast trzeba wyrzucić z głowy takie myśli. Podróż poślubną ma się tylko raz w życiu, w tym krótkim czasie firma się nie zawali, a naszym zwierzątkiem i domem na pewno ma się kto zaopiekować. Dajmy sobie czas na relaks absolutny, kiedy będziemy tylko cieszyć się przebywaniem z partnerem/partnerką i nie będziemy odczuwać żadnych zmartwień. Z czasem, kiedy problemów będzie zapewne znacznie więcej, będzie to coraz trudniejsze. Tym bardziej powinniśmy wykorzystać ten niezwykły czas, aby poczuć się lepiej i całkowicie się odprężyć.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top