Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. VIII)
31. Suknia dla Panny Młodej
Potrzebnych będzie kilkanaście rolek białego papieru toaletowego. Zaprośmy do zabawy od kilku do kilkunastu osób, niech utworzą trzy lub czteroosobowe drużyny (3-4). Jeden z członków każdej grupy zostaje modelką, reszta projektuje suknię ślubną dla swojej modelki – oczywiście jednym dostępnym materiałem jest wspomniany papier. Oczywiście nie może zabraknąć welonu, bukietu, czy obrączki. Najlepiej ustalić limit czasowy (5-7 minut), po tym czasie zwycięską drużynę brawami wybierają goście lub jury złożone np. z Młodych i ze świadków. Można przyznać kilka nagród, np. za największą liczbę szczegółów, za najdłuższy welon, za najbardziej strojną suknię, itd.
32. Damska torebka
Należy zrobić listę rzeczy, które mogą/znajdują się w damskiej torebce. Rzeczy ze względu na częstotliwość i oczywistość występowania dostają punkty, np. szminka 1 pkt, śrubokręt 10 pkt., a po drodze: prezerwatywa 5 pkt., szczotka do włosów 2 pkt., itd. Możemy taką listę przygotować samodzielnie przed weselem lub poprosić o to gości. Wtedy ktoś chodzi z mikrofonem między stolikami, poszczególne osoby wymieniają kolejne rzeczy i wspólnie przypisujemy im punkty. Potem zapraszamy kilka ochotniczek aby przyszły na środek sali wraz ze swoimi torebkami. Prowadzący zaczyna czytać kolejne rzeczy z listy, a panie biorące udział w zabawie muszą je wyciągać z torebek (jeśli oczywiście się tam znajdują). Następnie następuje komisyjne liczenie punktów i wygrywa ta pani, która będzie ich miała najwięcej.
33. Płetwy
Organizujemy dwie drużyny 6-7 osobowe. Mogą być (a nawet będzie weselej jeśli będą) damsko-męskie. Ustawiamy obie drużyny na jedne linii i dwóm pierwszym osobom zakładamy na nogi płetwy. Kilka metrów od nich stawiamy krzesło lub kieliszek, na którym ustawiamy literatkę i szampana albo kieliszek i wódkę. Na znak wodzireja pierwsza osoba rusza w kierunku krzesła, musi wypić pełną literatkę/kieliszek, wrócić do swojej drużyny i oddać płetwy kolejnej osobie, która ma takie samo zadanie – dobiegnięcia i wypicia. Oczywiście wygrywa drużyna, w której wszyscy zawodnicy szybciej wykonają zadanie.
Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów z cyklu zabaw weselnych:
Zabawy weselne dla wielu cz. I
Zabawy weselne dla wielu cz. II
Zabawy weselne dla wielu cz. III
Zabawy weselne dla wielu cz. IV
Zabawy weselne dla wielu cz. V
Zabawy weselne dla wielu cz. VI
Zabawy weselne dla wielu cz. VII
Zabawy weselne dla wielu cz. IX
Autor: Marta Polak