Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Obrączki idealne? Jak wybrać, aby nie żałować?

Obrączki idealne? Jak wybrać, aby nie żałować?
Wybór biżuterii ślubnej, czyli obrączek, jest tylko z pozoru prostą decyzją. Mnogość rodzajów, modeli i zdobień potrafi przyszłej parze młodej nieźle namieszać w głowie i utrudnić ostateczną decyzję. Jak wybrać obrączki idealne, aby potem nie żałować?

To biżuteria, która będzie służyć Tobie oraz Twojej drugiej połówce do końca życia i jednocześnie będzie symbolizować Wasze uczucie – postaraj się wybrać mądrze i odpowiedzialnie!


Obrączki ślubne – cena nie może być najważniejsza

Kiedy wybierasz obrączki ślubne, cena nie może być jedynym kryterium – pamiętaj o tym. Nawet jeśli masz ograniczone fundusze, postaraj się zaoszczędzić na innych dodatkach, a w kwestii obrączek postaw na najwyższą jakość. To biżuteria na całe życie – symbolizuje Wasze uczucie i towarzyszyć Wam będzie niemalże przez cały czas. Noszenie obrączki ma być przyjemnością, dlatego warto zwrócić uwagę na jej jakość i komfort noszenia. Kiedy zatem będziesz wybierać obrączki ślubne, cena niech będzie właściwie końcowym kryterium.


Postaw na jakość

Najbardziej liczy się jakość, odporność na ścieranie, próba kruszcu oraz szerokość. Od szerokości i próby złota zależy najczęściej wygoda noszenia. Ścieralność to natomiast kwestia wytrzymałości, co w przypadku biżuterii na całe życie jest bez wątpienia istotne. O czym jeszcze musisz pamiętać? Skup się na rodzaju kruszcu – najpopularniejsze jest oczywiście żółte złoto. Osobom, które mają jednak uczulenie, na pewno spodoba się srebro. Możesz również postawić na mix poszczególnych kruszców, co stworzy oryginalne połączenie.


Klasyka czy oryginalność?

Kwestia stylu obrączek to kolejny dylemat, z którym przyszła para młoda musi się zmierzyć. Klasyka czy oryginalność? Wybór należy wyłącznie do Was, choć warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Obrączki klasyczne są gładkie, wykonane z żółtego złota, najczęściej o szerokości od 3 do 4 mm. W środku mają często grawer, który nadaje im indywidualnego charakteru. Dla ceniących sobie oryginalność, dobrym rozwiązaniem są modele ze specjalnymi zdobieniami. Kamienie, tłoczenia, grawer na zewnątrz czy połączenia różnych rodzajów kruszcu – to wszystko wpływa na wygląd danego modelu i musi być dopasowane do Waszych upodobań.


Oryginalne zdobienia

Chcąc nosić oryginalne obrączki, możecie również wybrać np. modele z matowym wykończeniem – to modne i niebanalne rozwiązanie, które wybiera coraz więcej par. Podczas dobierania szczegółów w danym modelu warto jednak mieć cały czas na uwadze nie tylko efekt końcowy, ale także wygodę noszenia obrączek oraz ich wytrzymałość. W przypadku klasycznych modeli dochodzi również plus w postaci możliwości dowolnej korekty rozmiaru – to bardzo ważne W modelach z kamieniami regulacja rozmiaru jest już o wiele trudniejsza, a niekiedy wręcz niemożliwa.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top